В Івано-Франківську облаштують «європейські» зупинки (ФОТО)

В Івано-Франківську давно виникла потреба облаштування зупинок громадського транспорту. Адже на сьогодні значна частина з них мають жалюгідний вигляд. У кращому випадку обклеєні оголошеннями та рекламою. А часто - з розбитими дахами та дірявими лавками, обдерті або взагалі необлаштовані.

Як раніше зауважив у розмові з кореспондентом «Бліц-Інфо» заступник начальника відділу транспорту та зв’язку Івано-Франківського міськвиконкому Володимир Чіх, в місті нараховується 222 зупинки громадського транспорту.

«З них 50 зупинок мають балансоутримувачів, тобто власників, які поряд з нею мають торгове місце – продуктовий магазин, газетний кіоск. Ще 33 знаходяться у підпорядкування комунального підприємства «ДРЕУ». Звичайно, як балансоутримувачів вони наглядають за їхнім належним станом», -  пояснює Володимир Чіх.

За словами пана Володимира, ще частину зупинок планують поступово, по 15-20 в рік передавати на баланс комунальників.

«Особливо ті, що знаходяться в незадовільному стані. Крім того, Департамент архітектури провели конкурс та розробили проект типової зупинки. Його надаватимуть підприємцям, що виграють тендер на облаштування зупинки громадського транспорту разом із торговим місцем» - зауважує начальник відділу. 

На думку Володимира Чіха, власник буде слідкувати за територією та тримати порядок.

«Перш за все, де є ґазда, то вандали там не ходять. Тому вони мають перейти у приватні руки. Там де неможливо, буде в комунальній власності. Ще одна проблема - облаштування громадських туалетів на кінцевих зупинках. У минулі роки було багато звернень з цього приводу. Тому теж пропонували підприємцям це зробити, щоб все функціонувало. Адже, якщо просто зробити туалети та зупинки без балансоутримувача, то за кілька місяців вони будуть загиджені», - вважає пан Чіх.

Як тоді ж пояснила кореспонденту «Бліц-Інфо» начальник відділу дизайну архітектурного середовища та благоустрою Івано-Франківська Світлана Лосюк, конкурс та проект типової зупинки вже розроблено.

«Та конкурс ще не проводили, бо його має затвердити виконавчий комітет. Звичайно, це не сталий варіант. Його можна буде пристосовувати до умов та розташування кожної окремої зупинки. Після затвердження проекту буде проведено тендер між підприємцями, що хочуть облаштувати зупинку разом з торговим місцем» - зауважила тоді Світлана Дмитрівна.

І ось минулого тижня виконавчий комітет затвердив, як виглядатимуть в недалекому майбутньому івано-франківські зупинки. Загалом, проект типової зупинки має торгове місце площею понад 4 кв. м та навісом близько 10 кв.м. Також засідання міськвиконкому затвердили проект кіоску з навісом, що розташовуватиметься на зупинці громадського транспорту. Крім того, проект передбачає розміщення групи кіосків з громадськими вбиральнями.

зупинки1

 

зупинки2

 

зупинки3

 

зупинки4

 

зупинки5

 

зупинки6

 

зупинки7

 

зупинки8

 

зупинки9

 

зупинки10

 

зупинки11

 

 

Бліц-інфо
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
2 перегляди в січні
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати