Туристичний збір – одне з джерел наповнення місцевого бюджету

          «Прикарпаття – туристичний край. Тому Івано-Франківщину відвідує багато гостей, які бажають оцінити красу карпатських гір. Відтак Івано-Франківська міська рада запровадила справляння туристичного збору. Адже він належить до місцевих зборів і його впровадженням займаються відповідні місцеві ради в межах повноважень, визначених Податковим кодексом України», - зазначила в інтерв‘ю телеканалу «Вежа» заступник начальника управління оподаткування та контролю об‘єктів і операцій Галина Преснякова.

         За її словами, в Івано-Франківську платників туристичного збору не так багато, як по області, особливо в гірській місцевості. Наразі платниками даного збору є податкові агенти: 48 фізичних осіб  та 21 – юридичних. Це адміністрації готелів, гуртожитків для гостей та інші заклади готельного типу, квартирно-посередницькі організації. У цьому році ними забезпечено загальних надходжень до міського бюджету в сумі 104,3  тис. грн.

            Як роз‘яснила глядачам Галина Преснякова, платниками туристичного збору є усі громадяни, в тому числі і іноземці, які прибувають до нашого міста, та отримують послуги з тимчасового проживання із зобов’язанням залишити місце перебування в зазначений термін. Тобто, сума туристичного збору входить у вартість послуги.

         Вона також розповіла, хто такий збір не сплачує та хто надає пільги зі сплати збору.

 

Підготовлено інформаційно-комунікаційним

 відділом  ДПІ у м. Івано-ФранківськуГУ Міндоходів

в Івано-Франківській області 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати