Дохід неприбуткових організацій від курсової різниці валюти оподатковуються податком на прибуток

         Дохід неприбуткової організації (установи), отриманий у вигляді позитивного значення курсових різниць від перерахунку іноземної валюти (заборгованості в іноземній валюті), оподатковується податком на прибуток.

         Порядок оподаткування неприбуткових установ і організацій встановлено ст. 157 Податкового кодексу України. Пунктами 157.2 - 157.9 ст. 157 ПКУ визначений перелік доходів неприбуткових організацій, які звільняються від оподаткування податком на прибуток.

         Якщо неприбуткова організація отримує дохід з джерел, інших, ніж визначені Податковим кодексом, така неприбуткова організація зобов’язана сплатити податок на прибуток, який визначається як сума доходів, отриманих з інших джерел, зменшена на суму витрат, пов’язаних з отриманням таких доходів, але не вище суми таких доходів.

         Особливості оподаткування операцій з розрахунками в іноземній валюті встановлено п.153.1 ст.153 ПКУ. Визначення курсових різниць від перерахунку операцій, виражених в іноземній валюті, здійснюється відповідно до положень (стандартів) бухгалтерського обліку. При цьому прибуток (позитивне значення курсових різниць) враховується у складі доходів платника податку, а збиток (від’ємне значення курсових різниць) враховується у складі витрат платника податку.

 

Підготовлено інформаційно-комунікаційним

 відділом  ДПІ у м. Івано-ФранківськуГУ Міндоходів

в Івано-Франківській області 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
17 переглядів в січні
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати