• Головна
  • Дерев'янко правоохоронцям: не виконуйте злочинних наказів
14:41, 21 січня 2014 р.

Дерев'янко правоохоронцям: не виконуйте злочинних наказів

Народний депутат Юрій Дерев'янко закликає правоохоронців не виконувати злочинних наказів та не порушувати Конституцію.

Про це йдеться у відкритому листі нардепа працівникам правоохоронних органів від 20 січня.

"Закликаю правоохоронців не виконувати злочинні закони і накази керівництва та не йти проти Основного закону України, свого народу і його волі", - зазначає в листі Дерев'янко.

Він впевнений, що сьогодні керівництво держави буде й надалі змушувати правоохоронців виконувати злочинні антиконституційні закони. Дерев'янко звертає увагу, що відповідно до статті 60 Конституції України, "ніхто не зобов'язаний виконувати явно злочинні накази чи розпорядження".

За словами депутата, низка "диктаторських" законів, що були прийняті Верховною Радою 16 січня і підписані Президентом уже на наступний день, є антиконституційними. Так, вважає він, вони порушують Статті 3, 5, 39 Основного закону, та й ще і ухвалені з порушенням регламенту, що є неприпустимими у правовій державі.

Поряд з цим нардеп вказує на безглуздість деяких норм цих Законів. Як він зазначає, пересічні українці можуть постраждати, в першу чергу, через Закон "Про внесення змін до закону України "Про судоустрій і статус суддів та процесуальні закони щодо додаткових заходів захисту безпеки громадян", який набуває чинності в середу - 22 січня 2014 року.

"Тепер громадяни України, які беруть участь у будь-яких зборах громадян, навіть весіллях та похоронах, є такими, що порушують законодавство. Велосипедисти, мотоциклісти та діти, які катаються на роликах, тепер є порушниками законодавства, бо носять шоломи, щоб запобігти травмуванню. Навіть одяг досить модного сьогодні кольору "хакі" тепер є протизаконним", - пише Дерев'янко.

За його словами, якщо слідувати логіці авторів законопроекту, то будь-яка особа, яка хворіє і стоїть в черзі до лікаря, тобто бере участь "у іншому масовому заході" в медичній масці чи марлевій пов'язці, є порушником законодавства.

"Разом з тим, якщо будь-хто публічно висловить свою позицію проти діючої влади чи виступить з критикою її дій, то така особа є екстремістом і має нести кримінальну відповідальність", - зазначає нардеп.

Водночас, це, наголошує він, суперечить статті 34 Конституції, яка встановлює, що кожному "гарантується право на свої думки і слова, на вільне вираження своїх поглядів і переконань.

В своєму листі до представників правоохоронних органів Дерев'янко вказує на нелогічність і антиконституційний характер й ряду інших законів, які були схвалені парламентською більшістю 16 січня.

Серед них:

Закон "Про внесення змін до закону України "Про судоустрій і статус суддів та процесуальні закони щодо додаткових заходів захисту безпеки громадян";

Закон про зміни до Регламенту Верховної ради, який спрощує порядок надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання чи арешту народних депутатів;

Закон про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу щодо заочного кримінального провадження;

Закон, яким вводиться відповідальність за наругу над місцями поховання учасників Другої світової війни набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...