• Головна
  • Експерт: Чорний ринок валюти - результат непрофесіоналізму НБУ
16:58, 14 жовтня 2014 р.

Експерт: Чорний ринок валюти - результат непрофесіоналізму НБУ

Виникнення в останні місяці чорного ринку валюти - результат роботи нинішнього керівництва Нацбанку, яке спочатку остаточно підірвало довіру українців до гривні, а потім запровадило жорсткі адміністративні обмеження на купівлю та продаж іноземної валюти. Про це пише економічний експерт Олександр Охріменко в авторській колонці на сайті «Коментарі»

У 2011-2013 роках, коли Нацбанком управляли Сергій Арбузов та Ігор Соркін, регулятор серйозно займався підвищенням довіри громадян до гривні, нагадує він. Інфляція за всі три роки становила всього 4,5%. Сам же курс гривні в ті роки Нацбанк підтримував незмінним, оперуючи насамперед ринковими методами і пропонуючи все нові привабливі інструменти для інвестування доларів, що перебували «під матрацом», - наприклад, валютні казначейські облігації та інвестиційні монети з дорогоцінних металів. І одночасно з цим НБУ підтримував стабільність банківської системи: акуратно виводив неплатоспроможні банки, видавав рефінансування тим банкам, які його потребували, на суворо визначених умовах. 

Тепер усе інакше, пише Олександр Охріменко. Тільки цього року гривня, за прогнозом міністра фінансів Олександра Шлапака, знеціниться на 19-20%, насамперед - за рахунок глибокої девальвації і зростання комунальних тарифів та цін на газ. А відпущена у «вільне плавання» валюта продовжує йти на дна. Спроби ж Нацбанку діяти адміністративними методами ніякого результату не дають. Навіть фактичний наказ з боку нинішнього глави НБУ Валерії Гонтаревої утримувати курс не нижче 13 грн за долар нічого не змінює: офіційно в обмінниках він досить низький, але валюти там немає. Ніякої. 

В результаті громадяни просто змушені користуватися послугами чорного ринку. Хоча там курс і вищий на одну-дві гривні, однак, домовившись з міняйлами, можна купити і продати будь-яку суму без жодних обмежень. Запровадження додаткових бар'єрів, таких як заборона на купівлю приватниками понад 200 доларів і підвищення збору в Пенсійний фонд до 2% від суми валютообмінної операції, призведе лише до подальшого процвітання чорного ринку, упевнений Олександр Охріменко.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...