Національний банк України вводить в обіг монети, присвячені Євромайдану, Небесній Сотні та Революції Гідності (ФОТО)

18 лютого Національний банк України введе в обіг три пам’ятні монети із серії “Героям Майдану”: “Євромайдан”, “Небесна Сотня” і “Революція Гідності”.

Про це йдеться на сайті Нацбанку, - повідомляє 0342.ua.

Кожна монета рифлена, номіналом п’ять гривень і тиражем по 50 тисяч штук.

Монета "Євромайдан" присвячена протестним акціям, що відбулися в Україні протягом листопада 2013 року - лютого 2014 року і були наповнені прагненням до змін, європейського напряму розвитку нашої держави. 

На аверсі монети на рельєфному тлі, стилізованому під прапор, що розвивається, розміщено:

  • угорі напис УКРАЇНА, ліворуч від якого - малий Державний Герб України;
  • номінал 5/ГРИВЕНЬ та рік карбування монети 2015 (ліворуч);
  • логотип Монетного двору Національного банку України (унизу);
  • у центрі, у квадраті, утвореному з напису - цитати зі статті 5 Конституції України: НОСІЄМ СУВЕРЕНІТЕТУ/І ЄДИНИМ ДЖЕРЕЛОМ/ВЛАДИ В УКРАЇНІ/Є НАРОД, зображено фрагмент віча.

На реверсі монети розміщено символічну композицію: на тлі прапора Європейського Союзу рука, стиснута в кулак, тримає Державний Прапор України (прапори зображено з використанням тамподруку), ліворуч напис ЄВРОМАЙДАН.

 Національний банк України вводить в обіг монети, присвячені Євромайдану, Небесній Сотні та Революції Гідності (фото) - фото 1 Національний банк України вводить в обіг монети, присвячені Євромайдану, Небесній Сотні та Революції Гідності (фото) - фото 1

Монета  “Небесна Сотня” присвячена пам`яті героїв, які стали символом гідності, кожен з яких здійснив особистий подвиг, повставши проти насилля та несправедливості, віддавши найцінніше - своє життя за нову відроджену Україну.

На аверсі монети розміщено:

  • на тлі бруківки угорі напис УКРАЇНА, під яким - малий Державний Герб України;
  • розкладені на бруківці гвоздики, що символізують пролиту кров героїв, напис ГЕРОЇ/НЕ ВМИРАЮТЬ!, на дзеркальному тлі ліворуч - номінал 5/ГРИВЕНЬ і рік карбування монети 2015;
  • праворуч - логотип Монетного двору Національного банку України.

На реверсі монети зображено композицію: унизу свічки, полум`я яких піднімається вгору на тлі синьо-жовтого (використано тамподрук) Державного Прапора України і символізує душі героїв, угорі на дзеркальному тлі стилізований напис - НЕБЕСНА/СОТНЯ.

Національний банк України вводить в обіг монети, присвячені Євромайдану, Небесній Сотні та Революції Гідності (фото) - фото 2 Національний банк України вводить в обіг монети, присвячені Євромайдану, Небесній Сотні та Революції Гідності (фото) - фото 2

Монета “Революція Гідності” присвячена громадянській мужності і патріотизму, які виявили громадяни України всіх національностей, прагнучи розвивати та зміцнювати демократичну державу, конституційні засади демократії, права і свободи людини.

На аверсі монети на дзеркальному тлі дзвона розміщено:

  • угорі напис - УКРАЇНА, під яким зображено учасника подій;
  • на рельєфному тлі монети у вигляді полум`я розміщено: малий Державний Герб України (праворуч) та номінал 5/ГРИВЕНЬ, рік карбування монети 2015, логотип Монетного двору Національного банку України (ліворуч).

На реверсі монети зображено композицію у формі хреста: один із фрагментів подій - силове протистояння (використано тамподрук), угорі стилізований напис - РЕВОЛЮЦІЯ/ГІДНОСТІ.

Національний банк України вводить в обіг монети, присвячені Євромайдану, Небесній Сотні та Революції Гідності (фото) - фото 3 Національний банк України вводить в обіг монети, присвячені Євромайдану, Небесній Сотні та Революції Гідності (фото) - фото 3

www.bank.gov.ua
Україна Нацбанк монети Євромайдан Небесна сотня Революція гідності
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
32 перегляди в листопаді
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати