Ринкові відносини характеризуюся суворістю та жорстокістю, це закони бізнесу. Підприємства витісняються з ринку через появу сильних конкурентів. Підприємства постійно змагаються за місце під сонцем, та деякі не витримують тиску, банкротують. Фірма-банкрут не може сплатити борги кредиторами. Згідно господарського законодавства підприємство визнається банкрутом, якщо обсяг його заборгованості складає щонайменше триста мінімальних заробітних плат.

Оскільки компанія не може погасити заборгованість перед боржником, все майно підприємства конфіскується на користь кредитора. Розглянута ліквідація підприємства відноситься до ситуацій, коли у розв’язанні спірних питань звертаються до суду. Після ухвали суду щодо ліквідації фірми-банкрута, звертаються до уповноваженого органу, де підприємство знімається з реєстрації.

Визнати себе неплатоспроможним може власник фірми. Після припинення діяльності, обов’язки не отримає у розпорядження інша особа. В державному реєстрі роблять відмітку, що конкретний юридичний суб’єкт ліквідований.

Даний вид ліквідації передбачає декілька кроків. Згода про ліквідацію дає не тільки власник, а й акціонери фірми. Вони збираються на зборах, та вирішують, що підприємство припиняє діяльність. Рішення засновників підприємства вноситься до реєстру.

Ліквідаційна комісія не менше двох місяців вирішує проблемні питання збанкрутілої компанії. виконуються вимоги кредиторів, з основними засобами проводять інвентаризацію. Кінцевим етапом є складання ліквідаційного балансу.

Щоб проходження неприємної процедури з ліквідації фірми пройшло скоріше, рекомендовано звертатися до юридичної контори. Група юристів допоможе зібрати потрібні документи, та дасть професійну пораду у спірному питанні.