• Головна
  • Як рішення, прийняті парламентом за 100 днів роботи, вплинуть на життя у регіонах?
20:27, 12 березня 2015 р.

Як рішення, прийняті парламентом за 100 днів роботи, вплинуть на життя у регіонах?

Громадська ініціатива «Реанімаційний Пакет Реформ» поєднує в собі експертні, комунікаційні та лобістські можливості. Учасники разом розробляють законопроекти, виборюють їхнє ухвалення та контролюють втілення реформаторських законів.

Хоча за останній рік слово реформи вже встигло набрати 50 відтінків легендарного «покращення», варто підбити підсумки 100 днів роботи парламенту та дізнатися які наслідки мають ухвалені у Києві рішення для регіонів.

Нова система охорони здоров`я України повинна чітко регламентувати відносини між трьома учасниками процесу охорони здров`я: суспільством, медиками і державою. Зараз ці відносини незрозумілі. І виходить, що у кожного своя правда. 

За словами менеджера групи РПР по реформуванню медичної сфери Олександра Ябчанки, у держави, згідно конституції правда одна (згідно ст. 49, надання медичних послуг безкоштовно), у лікаря, згідно здорового глузду, правда інша- за таку зарплату, можна померти з голоду, одже-заробляю, як можу, у суспільства, правда десь по середині, з одного боку ніби маю право на безкоштовно, а з іншого, "задарма лікуватись - даремна трата часу.

В ідеалі повинні бути чітко прописані права і обовязки сторін і "зони" відповідаьності. А саме: відповідальність лікаря: надати кваліфіковану медичну допомогу, згідно протоколу; відповідальність пацієнта: чітко дотримуватись рекомендацій лікаря, відповідальність держави: забезпечити пацієнту доступ до мед допомоги і можливість для лікаря отримати гідну винагороду за свою роботу».

Андрій Шевченко, народний депутат України V, VI, VII скликання, консультант з адвокасі Реанімаційного Пакету Реформ переконаний, що люди, громада, прості українці мають стати головним мотором змін для країни, яка зависла у шпагаті між вчора і завтра – пора робити зміни. Для реформ потрібно три речі – знання, громадська підтримка і політична воля. РПР працює саме над цим – зібрати якісне знання, консолідувати громадську підтримку і змусити політиків проявити політичну волю.

Якщо говорити про співпрацю з парламентом, то за близько 100 днів роботи парламенту було ухвалено 14 законів, які були в Дорожній Карті Реформ і власне до розробки та лобіювання яких долучилися експерти та активісти РПР. За рік діяльності РПР, таких законодавчих успіхів вже 26. Спільно з найпотужнішими громадськими організаціями та аналітичними центрами РПР вдалося законодавчо забезпечити:

• - створення Національного Антикорупційного Бюро та нової системи антикорупційних інституцій та механізмів;

• - ускладнення можливості легалізації доходів, отриманих злочинним шляхом, завдяки виявленню кінцевих вигодоодержувачів;

• - прозорості державних закупівель зокрема та державних фінансів загалом;

• - активізації процесу децентралізації через створення правових умов та можливостей для добровільного об’єднання територіальних громад та затвердження перспективних планів розвитку;

• - впровадження суспільного мовлення;

• - розширення доступу українських товарів на європейський ринок;

• - скасування функції прокуратури щодо загального нагляду;

• - розширення самоврядності університетів та інше.

Довідка: Реанімаційний Пакет Реформ (РПР) ‒ це громадська позапартійна ініціатива громадських активістів, експертів та журналістів, що об’єднались для пришвидшення реформування країни. Її учасники бачать свою місію в об’єднанні зусиль для реформування країни у різних сферах для розбудови незалежної, демократичної, правової, сильної та авторитетної Української держави з високим рівнем добробуту і рівними можливостями кожного на розвиток і самореалізацію.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Реформи #реанімаційний пакет реформ #Україна
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...