17:58, 26 березня 2015 р.

Як правильно обрати котел

Як правильно обрати котел, фото-1

Твердопаливний котел являє собою один із найпоширеніших опалювальних пристроїв, які часто зустрічаються у приватних будинках. Сучасні технології досі не змогли витіснити ці комплекси з ринку, оскільки вони мають порівняно невелику ціну і не потребують великих фінансових витрат на обслуговування.

Правильний вибір твердопаливного котла в Україні

Щоб експлуатація твердопаливного котла була рентабельною, під час вибору устаткування необхідно керуватись деякими правилами.

Спеціалісти виділяють наступні вимоги:

  • Площа приміщення, котре потребує обігріву є основним критерієм вибору обладнання, адже від габаритів будівлі залежить потужність опалювальної системи и вид палива;
  • Висота стелі;
  • Рівень теплових втрат. Ключовим фактором є товщина стін помешкання і будівельних матеріалів. Не варто забувати про площу вікон та дверей;
  • Кліматичні особливості регіону. Частіше всього до уваги приймаються показники найнижчої температури повітря у зимовий період року. Таким чином можна максимально ефективно обігріти приміщення.

Вибір матеріалу залежить від типу палива. При користуванні дровами оптимальним варіантом є чавун, а у випадку з вугіллям потрібно надати перевагу сталевим виробам. Вага твердопаливного котла теж має велике значення. В цьому показнику сталь має перевагу над чавуном, оскільки при однаковій потужності перший тип займає на 19% менше вільного простору. Від маси пристрою також залежить час і обсяг матеріальних витрат на встановлення.

Коефіцієнт корисної дії у сталевого устаткування набагато вищий, ніж у чавунного. Це особливо відчутно в період жорсткої економії, коли покупці рахують трати та намагаються зменшити витрати. Та більшість людей під час вивчення характеристик основну увагу приділяють особливостям експлуатації і витратам на обслуговування. Важливим є і показник тривалості використання – складає він близько десяти років. Але якщо дотримуватись усіх вимог у користуванні, то цей термін можна подовжити.

Як розрахувати потужність котла

На практиці потужність твердопаливного котла вираховує спеціаліст, та теоретично цю процедуру можна виконати самостійно. Згідно інструкції, на 10 квадратних метрів при умові висоті стелі 3 метри розраховано 1 кВт. Таким чином, можна прийти до висновку, що для будинку площею 100 кв.м. Ідеальним варіантом буде пристрій потужністю 10 кіловат, при цьому бажано мати невеликий запас. Завдяки потужності можна підрахувати об’єм палива, котре необхідно покласти в топку за один раз.

Паливо для твердопаливного котла

Вибір типу палива займає більше всього часу в процесі оглядин устаткування. За цим критерієм твердопаливні котли розділяються на три категорії:

Вугільні. Ідеальний варіант для будинків, котрі знаходяться на великій відстані від міста. Цей вид палива є економічним і дозволяє досягати високих показників потужності. Такі котли мають невелику вагу, що спрощує задачу під час їх монтування;

Дров’яні та пелетні. Ці ресурси є ефективними за рахунок забезпечення високої потужності та ККД. Варіант однаково підходить як для приватних будинків, так і для міні-котелень. Ще одна перевага дерева полягає у доступі до нього. Не важливо, в якому регіоні проживає споживач, в Івано-Франківську, Києві, Львові чи Херсоні, ресурси для обігріву приміщення він знайде у будь-якому випадку.

Піролізні. Таке обладнання працює за рахунок біологічного палива. Під тиском високої температури утворює газ, котрому характерний довгий час горіння. Показник ККД коливається від 85 до 92%.

Правила користування системою залежать від способу подачі палива, яка може бути автоматичною та ручною. У першому випадку роль людини мінімальна – її завдання полягає лише у спостеріганні за процесом.

Після завантаження котел здатен працювати у непереривному режимі до 5-ти діб. Не дивлячись на комфорт в експлуатації, серед мешканців приватних будинків більше розповсюджені котли з ручним завантаженням, сам по собі процес займає кілька секунд.

Твердопаливні котли мають чудові технічні характеристики, завдяки чому користуються великим попитом. Особливо це стосується населених пунктів, котрі не підведені до газу.

Статья подготовлена специалистами интернет-магазина TeploGrand.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
live comments feed...