• Головна
  • ДАІ вже готова застосовувати «гібридні» штрафи
13:58, 22 квітня 2015 р.

ДАІ вже готова застосовувати «гібридні» штрафи

На розгляд у Верховній раді України знаходиться законопроект «Щодо вдосконалення регулювання відносин у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху» №2562 від 06.04.2015 року.

Що чекає водіїв у разі його прийняття? Розповість 0342.ua.

  • Отже, головна «нелюбима» тема для водіїв - штрафи

Заступник міністра МВС Катерина Згуладзе активно просуває гібридну систему штрафів за порушення Правил дорожнього руху (ПДР). Згідно з нововведеннями кожному водієві будуть нараховані 150 балів на умовний рахунок. У міру правопорушень з рахунку будуть відніматися бали. Власне «гибридність» (стає улюбленим словом української міліції після Toyota Prius Hybrid) полягає у стягненні грошових штрафів після того, як бали на «віртуальному» рахунку закінчаться. За несплату штрафу протягом 30 днів сума штрафу збільшується у два рази. Якщо протягом 60 днів не буде оплати, то порушником займеться виконавча служба. Хоча нові механізми стягнення штрафів не прийняті й існують лише в теорії, задуматися над ними варто.

  • Скасування презумпції невинності

Презумпція невинності (обвинувачений не винен, допоки не доведено протилежне) - основний постулат при розгляді справи в суді - виявляється не повинна поширюватися на адміністративні порушення за частиною ПДР. Принаймні, цього домагаються органи влади. Власник автомобіля зобов'язаний доводити свою невинність, наприклад, у випадку ДТП з автомобілем, проданим за дорученням. Це загрожує додатковими штрафами в кращому випадку, в гіршому - витратами на адвоката і навіть позбавленням волі.

Також, ДАІ давно намагається впровадити систему відео і фотофіксації порушень на дорогах. Схоже, цього разу «листи щастя» знову будуть приходити на поштову адресу. Але і це ще не все ...

  • Повноваження

Схоже, в руках нового поліцейського (він же суддя, він же касир) буде занадто багато повноважень, у той час як водій залишається слабо захищеним. Влада сподівається вирішити питання «правдивості» і «непідкупності» міліції/поліції за рахунок нових кадрів в патрульній службі, формування якої закінчується до кінця року. Але чи достатньо цього при наявності таких великих повноважень?

Прийняття даного законопроекту буде справжнім випробуванням для водіїв та системи правопорядку в цілому. Розгляд документа у вищому законодавчому органі України не змусить себе довго чекати, його можуть розглянути на пленарному засіданні вже до кінця тижня.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#новини Івано-Франківська #ДАІ #закон #штраф #ПДР
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...