Лампи розжарювання є найпопулярнішими серед українських споживачів. Це пояснюється невисокою вартістю, надійністю, універсальністю виробів. Але період їх експлуатації замалий — всього 750 — 1000 годин. В порівнянні зі світлодіодними лампами, це майже в 30-40 раз менше. В процесі використання, від високої температури починають просто випаровуватися (саме нитка). 

Стандартна лампа розжарювання працює з напругою у 220 Вольт. Якщо її збільшити всього на 10 Вольт, пристрій буде працювати у 2 рази менше від запланованого ресурсу. Щоб уникнути негативних наслідків, потрібно виконати підключення через спеціальний випрямляч напруги, але коштує він доволі дорого. 

Як обрати надійну лампу розжарювання?

Щоб обрати надійну лампу розжарювання, достатньо провести її візуальний огляд на предмет виявлення дефектів. Особливу увагу необхідно приділити самій нитці розжарювання, а також обв'язці. Якщо вона з'єднана с контактними дугами надійно, ви не бачите нерівностей, розривів, така лампа відпрацює весь свій ресурс. В іншому випадку — лише декілька сот годин. 

До компаній, які випускають надійні лампи розжарювання, можна віднести: 
• Philips;
• KanLux;
• MayToni;
• EGLO;
• PRC. 

Серденя ціна на лампи розжарювання становить від 4 до 20 гривень, в залежності від її потужності, товщини вольфрамової нитки, а також розміру колби. 

Значення має і форма цоколя, що використовується як контактне з'єднання. Якщо різьба надійна, не має деформацій, ймовірність виникнення короткого замикання — дуже низька. 

Якщо ви сумніваєтесь і не знаєте, яку купити, зверніть увагу на моделі, в яких з'єднання колби і цоколя виконано через корунд. Це клейка маса, яка також виконую роль теплообмінника. Тобто, завдяки їй перегрів патрона стає неможливим.

Як впливає температура на лампу розжарювання?

Низька температура дуже негативно впливає на ресурс лампи розжарювання. В охолодженому стані вольфрамова нитка має дуже високий опір, тому при подачі напруги може деформуватися. Робочий температурний режим становить від 0 до +40 градусів. В інших випадках і для інших умов краще обрати енергосберігаючі джерела світла (газорозрядні, світлодіоідні). В широкому асортименті вони представлені на сайті інтернет магазину Lampa.