Частина Премії Солідарності їмені Леха Валенси, який у минулому році отримав легендарний лідер кримських Татар Мустафа Джемілєв, підуть на близьких людей, які загинули на київському Майдані Незалежності і в конфлікті в східній Україні.

Перші чеки сім'ям загиблих Джемілєв передав у вівторок. Список розробляють спільно українська організація "KrymSOS" та польський Фонд "Освіта Для Демократії". Разом допомогою покривається 185 сімей членів так званої Небесної Сотні і родин медиків та журналістів, які загинули на фронті, в Донбасі, на сході в боях з проросійськими сепаратистами.

- Передавши цю допомогу ми хотіли висловити повагу до цих людей, патріотів нашої країни, завдяки яким Україна стала вільною і позбулася від мафіозного режиму. Ми будемо вічно пам'ятати про їх вчинок. Завдяки їм ми сьогодні живемо в демократичній державі, – сказав Джемілєв на прес-конференції в Києві.

Як передають новини дня, Кшиштоф Становски, голова Фонду Міжнародної Солідарності, нагадав, що Премія Солідарності яка фінансована колишнім урядом  відправлена за особливі заслуги в боротьбі за свободу і демократію. - Для поляків це дуже важливо, тому що ми знаємо, що таке солідарність. У свій час допомагали нам, коли ми сиділи в тюрмах. Тепер самі хочемо поділитися допомогою, – підкреслив він.

Становски показав, що в цьому році лауреат Премії Солідарності Жанна Нємцова - дочка вбитого російського політика Бориса Нємцова – вона також хоче витратити частину своєї премії на проекти, пов'язані з Україною. - Вона сказала мені, що хотіла б продовжити те, що він робить Мустафа Джемілєв, – сказав він. Нємцова отримає свою нагороду у Варшаві 4 серпня.

Нагорода "Солідарності" була вручена вперше в 2014 році у 25-ту річницею перших частково вільних парламентських виборів. Її першим лауреатом був Джемілєв, лідер кримських Татар, лідер боротьби за їх права, багаторічний в'язень радянських таборів, кілька разів номінований на нобелівську Премію миру. Він прийняв нагороду з рук президента Броніслава Коморовського під час урочистостей в Королівському Замку, яка відбулася 3 червня 2014 року.

Премія складається з трьох частин: перша являє собою 1 млн грн для самого лауреата, друга-ознайомча поїздка для переможця або вказаних ним осіб, а третя частина, яка фінансується з коштів польського співробітництва в цілях розвитку, включає в себе проекти з надання допомоги в області демократизації значення приблизно 2,8 млн. грн. Загальна вартість призу складає близько 4 млн. грн.