Помічник

Прості спобоби розв’язання подружнього конфлікту
Психологічні відносини
8 materials
1
Більше слухай

Бог дав нам два вуха і одні уста для того, щоби ми вдвічі більше слухали ніж говорили. Коли один із подружжя говорить, то не перебивай і дай можливість договорити. А перш ніж почнеш відповідати, постарайся “перетравити” те, що каже кохана людина і глянути на ситуацію з її точки зору.

Не сприймай усього як атаку, хоча іноді емоції саме так все озвучують. Спробуй крізь призму спілкування твого подруга все-таки почути, що він до тебе говорить.

2
Переконайся, що добре розумієш, про що йдеться

Перш ніж говорити переконайся, що ти усе добре зрозуміла-зрозумів. Використовуй звороти: “Вислухала тебе і якщо добре розумію, то…”, “Скажи, чи добре розумію…” Якщо щось розумієш неправильно, то дозволь, щоби подругу ще раз пояснити, що саме він мав на увазі. Навіть якщо все у тобі кричить, щоби проінтерпретувати слова коханого певним чином, слід упевнитись, чи саме те він-вона мала на увазі.

3
Говори про те, що відчуваєш

Використовуй ті звороти, які описують твої почуття і відчуття замість тих, які оцінюють поведінку подруга. Замість “ти як твоя мати постійно мене про щось запитуєш” можна сформулювати “Кохана, я почуваюсь загнаним у кут, коли ти ставиш мені стільки питань одночасно. Звучить по-різному, правда?

4
Не підвищуй тон розмови

Виявляти емоції за допомогою крику – це наче гасити пожежу за допомогою бензину. Такий спосіб лише загострить ситуацію і сприятиме лише більшій дистанції. Імпульсивність у конфлікті лише шкодить.

5
Не говори під впливом сильних емоцій

Якщо відчуваєш, що тобою керують виключно емоції, то попроси подруга про перерву і запропонуй повернутись до розмови через 30 хвилин, коли емоції вщухнуть. “Кохана, люблю тебе, але мені потрібно 30 хвилин, щоби заспокоїтись” – ця фраза дозволить уникнути непотрібних емоційних висловів.

6
Ніколи не використовуй слова “розлучення”

У сварках часто використовуємо слова, за які шкодуємо опісля. Однак сказане не повернеш і завданої ними кривди також. Якщо під час конфлікту твоїм аргументом буде слово “розлучення”, то будь певен, що воно лише підвищить напругу.

7
Будь чесним – це лише скріплює любов

Правда, навіть дуже гірка – це краще, ніж найкрасивіша брехня, яка рано чи пізно стане явною. Любов є настільки сильною, що здатна злучити ті мости, які злучити, здавалось би, неможливо.

8
Будь чуттєвим

Чуттєві жести (дотик за руку, плече, притуляння) діють так, що навіть найбільш войовничо налаштований подруг стає лагіднішим.

Це лише декілька прикладів поведінки, які допомагають у подружніх стосунках, особливо у конфліктах. Варто мати завжди при собі таку скриньку з інструментами і вміло користуватись ними.

Часом здається, що помиляємось, але насправді ввесь час чогось вчимось із наших помилок.

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань. Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися.

Рубрики
Показати
Хочете додати 0342.ua на головний екран і бути в курсі новин?