Не користуємося сонцезахисними окулярами
Ще однією загрозою зору виступає ультрафіолет, і його впливу людина піддається регулярно. У сонячні дні краще надягати окуляри зі спеціальним захистом, з маркуванням UV 400 здатні фільтрувати шкідливі промені і захистити очі від їх впливу. Прямі сонячні промені можуть викликати термічні опіки сітківки ока, які неможливо відчути, так як в сітківці немає больових рецепторів.
Лікарі попереджають, що ультрафіолет, що відбивається від снігу і льоду, може стати причиною так званої «сніжної сліпоти», симптомами якої є набряки, двоїння в очах і сльозотеча. Тому офтальмологи рекомендують використовувати сонцезахисні окуляри навіть в холодну пору року.
Ігнорування проблем з зором
Багато хто ігнорує вже наявні труднощі із зором, але в довгостроковій перспективі це здатне спровокувати ще більш негативний ефект.
Якщо ви почали користуватися очними краплями з власної ініціативи, значить, часто відчуваєте дискомфорт очей. Однак краплі всього лише знімають неприємні відчуття і почервоніння на кілька хвилин.
Так як цей метод не позбавить вас від реальних проблем, краще до покупки нової пляшечки крапель звернутися до фахівця і не запускати можливе захворювання.
Працюємо в стресових умовах та невисипаємося
Якщо при роботі за комп’ютером ви відчуваєте біль і сухість очей, можливо, справа зовсім не в моніторі. Вчені дійшли висновку, що такі симптоми переважно відчувають люди, які працюють в емоційно некомфортному середовищі. А ті, кого повністю влаштовують умови праці, на втому очей, як правило, не скаржаться.
Очі, які не отримали достатнього часу для відпочинку, можуть «порадувати» вас розфокусуванням зору, темними колами і нервовим тиком.
Тримаємо книгу чи гаджет надто близько до очей
Вчені побачили прямий зв’язок між тим, як людина читає, і станом її зору. Дослідники впевнені, що ті, хто не може і дня прожити без книги і при цьому тримає її майже біля самого обличчя, згодом часто страждають на короткозорість.
П’ємо мало води та їмо багато мучного
Якщо ми випиваємо менше 8 склянок води в день, наш організм починає страждати від обезводнення. Через це не виробляється достатньої кількості сліз, і ми відчуваємо сухість очей.
Через мучну їжу в нашому організмі підвищується рівень інсуліну. Це, на думку вчених, вже в юності призводить до подовження очного яблука і, як наслідок, короткозорості. І хоча дослідники сумніваються, що саме мучна їжа стала причиною збільшення світового відсотка короткозорих людей, проте вплив її на розвиток очей доведено.
Консультації щодо проблем з зором Ви можете отримати в Оптиці плюс-мінус