Кращим варіантом вважають звичайну негазовану теплу воду. В цьому випадку всмоктування відбувається повільніше, а організм під час хвороби ослаблений. В ідеалі, якщо вода буде кімнатної температури і в достатній кількості, щоб в шлунку був необхідний обсяг для швидкого розчинення ліків.
Багато хто розглядає в якості рідини, яку вживають, щоб запити ліки – молоко. Це корисно, але не у всіх випадках. Найкраще використовувати його при прийомі нестероїдних засобів, які призначені для боротьби із запальним процесом. При цьому відбувається своєрідний захист слизової оболонки шлунка, і молоко істотно знижує вплив на неї деяких складових таблетки. Але якщо препарат поміщений в капсулу, то така форма вже виключає можливість пошкодження слизової, так як вміст залишає капсулу тільки в кишечнику.
Хоча багатьом здається, що нешкідливо запивати пігулку мінеральною водою, але робити цього не рекомендують. Причина одна – підвищений вміст в ній мікроелементів. При взаємодії з лікарським засобом небажана хімічна реакція, яка вплине на процес всмоктування.
Окремим рядком необхідно виділити соки: і фруктові, і виготовлені з овочів. Реакція може бути різною: ослаблює або підсилює дію препарату. Так як важко проаналізувати, як буде вести себе той чи інший сік у взаємодії з ліками, краще відмовитися від цього варіанту напою, і не запивати їм таблетку. Кислі соки з яблук, винограду та інші – на особливому контролі, а грейпфрутовий несумісний з більшістю лікарських засобів. Його вживання рекомендують припинити за кілька днів до того, як буде розпочато лікування, так як його взаємодія з тими чи іншими препаратами може вплинути на роботу органів і систем організму.
Деякі запивають таблетки чаєм або кавою, під час сніданку. Це також невірний підхід, тому що міститься в них кофеїн, може знизити їх ефективність, або, навпаки, посилити її. Так, при прийомі парацетамолу доза кофеїну, що міститься в чаї, дозволить швидше локалізувати головний біль, а протизаплідні таблетки стануть менш ефективні.
Найнебезпечнішим сусідом при вживанні ліків є алкоголь. Будь–який по міцності напій здатний нашкодити людині, а в деяких випадках привести до смерті. При прийомі деяких препаратів можливе посилення побічної ефекту, а дія антибіотиків істотно знижується, як і тих коштів, які позбавляють від болю. Якщо у людини є певні хвороби – діабет, туберкульоз, проблеми зі згортанням крові, то слід виключити алкоголь під час лікування в будь-якому вигляді.