В чому шкода підвищеного рівня кислотності організму та як його знизити?

Стан підвищеної кислотності може залишатися непоміченим протягом багатьох років, що може завдати істотної шкоди здоров'ю.

Кислотно-лужний баланс (pH-баланс) дуже важливий для підтримки здоров'я і запобігання різних хвороб. Коли ваше тіло знаходиться в лужному середовищі, шанси захворіти на хронічні захворювання знижуються. Якщо ж переважає кислотний стан, ніж нейтральний, то зростає ризик серйозно захворіти. Крім того, можливе збільшення ваги, проблеми з зубами і яснами, поява болю і запальних процесів. Стан підвищеної кислотності може залишатися непоміченим протягом багатьох років, що може завдати істотної шкоди організму, інформує Ukr.Media

В чому шкода підвищеного рівня кислотності організму та як його знизити?, фото-1

Шкала pH 

Рівень балансу визначають за шкалою від 0 до 14. Показник pH дорівнює 7,0 вважається нейтральним станом. Від 6,9 до 0 — кислотний стан, а від 7,1 до 14 — лужний. Наше тіло завжди намагається підтримувати рівновагу pH 7,365, яке є злегка лужним. 

Ознаки підвищеної кислотності

Зрозуміти це не так просто, як вимірювати температуру або капнути кров'ю на лакмусовий папірець в лабораторії, вам доведеться уважніше придивитися до роботи свого організму. 

Ознака №1: Зайва вага 

В чому шкода підвищеного рівня кислотності організму та як його знизити?, фото-2

Надлишки кислоти в організмі призводять до підвищеного вироблення інсуліну і, відповідно, до посиленому накопиченню жиру. Очисні системи організму не в змозі впоратися з надмірною кількістю кислоти і відправляють її назад в жирові тканини, де вона прив'язується до клітин. Далі, ваш метаболізм — якому потрібен певний рівень вмісту лугу — не може нормально функціонувати, що заважає організму спалювати калорії. Тому якщо ви помітите, що ніяк не можете схуднути, це може свідчити про завищений вміст кислоти у вас в організмі.

Ознака №2: Слабкі кістки 

Ваш організм дуже розумний і ефективний. При надлишку кислоти він буде знаходити луг в іншому місці, а саме — у ваших кістках. На перших порах ви можете не звернути уваги. Але у міру того, як ваш організм буде витягати живильні речовини (наприклад, кальцій) з ваших кісток у спробі врівноважити завищену кислотність, ваші кістки будуть слабшати, що проявиться у підвищеному травматизм і ризик захворіти остеопорозом. Ось чому лікарі радять хворим на остеопороз уникати продуктів з високим вмістом кислоти, на зразок кави. 

Ознака №3: Чутливість зубів 

Є серйозні дослідження про зв'язок високої кислотності організму з ослабленням зубної емалі. Якщо ви страждаєте від порожнин у зубах або вам боляче їсти холодне чи гаряче, це може ознакою руйнування емалі, викликаного кислотою. 

Ознака №4: Порушення сну 

Ця ознака вказує на те, наскільки часто у людей зустрічається підвищена кислотність організму. За даними опитувань, сучасні люди, особливо мешканці мегаполісів регулярно виявляються одним з найбільш безсонних народів у світі. Цілком ймовірно, що справа у кислотності. Згадайте, як організм витягує з кісток кальцій, щоб врівноважити кислотність. Так от, знижений вміст кальцію призводить до безсоння. 

Як харчуватися, щоб зберегти pH-баланс? 

Ваш щоденний раціон повинен складатися з 80% лужних продуктів і 20% кислотних.

Продукти, що мають кислу природу: тваринні білки, пшениця, глютен, молочні продукти, рафінований і оброблений цукор. Крім того, до цієї категорії відносяться ще й кава, чай, алкоголь, тютюн. 

Лужні продукти: фрукти, овочі, горіхи, трав'яні чаї. 

Що робити якщо вживаєш багато кислотних продуктів? 

В чому шкода підвищеного рівня кислотності організму та як його знизити?, фото-3

Сучасна людина через її спосіб життя і харчові звички, які виникають, часто вживає оброблену їжу, яка має підвищену кислотність. 

Один з найпопулярніших способів боротьби з кислотністю — лужна дієта. За словами деяких людей, вона навіть допомогла їм впоратися з раком. Ось продукти, які слід вживати побільше для підтримання лужної дієти: 

  • Кучерява капуста;
  • Брокколі;
  • Огірки;
  • Шпинат;
  • Рукола;
  • Листова капуста;
  • Кабачки;
  • Соя;
  • Тофу;
  • Горіхи;
  • Насіння;
  • Бобові;
  • Родзинки. 

А ось цих продуктів краще уникати:  

  • Молочні продукти;
  • Яйця;
  • М'ясо;
  • Більшість круп;
  • Готові фасовані снеки;
  • Консерви;
  • Кофеїн.
  • Сода і яблучний оцет. 

Правильне дихання 

На pH-баланс значною мірою впливає ще й спосіб, яким ми дихаємо. Чим більш глибоке дихання у людини, тим вище лужне середовище. Але коли дихання не глибоке, в крові затримується більше вуглекислого газу, що підвищує рівень кислотності. Поривисте неглибоке дихання зазвичай відбувається під час стресових ситуацій, паралельно з виробленням великого обсягу кортизолу — гормону стресу. Він сприяє вироблення токсинів, і рівень кислотності в організмі підвищується. Щоб виправити це, зробіть 5 глибоких вдихів. 

Проста дихальна вправа: 

В цьому немає нічого складного. Для виконання вправи потрібно просто вдихати та видихати. Почніть з 4 секунд глибокого вдиху, 4 секунд утримання і 6 секунд видиху. Вправу потрібно робити протягом 5 хвилин в день. Це допомагає швидко збільшити лужний рівень.

Якщо Вам потрібна медична допомога чи кваліфікована консультація лікаря, Ви завжди можете звернутися до  Медичного центру "Аклепій"

В чому шкода підвищеного рівня кислотності організму та як його знизити?, фото-4
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі

Хочете додати 0342.ua на головний екран і бути в курсі новин?