Помічник

Що треба знати купуючи через інтернет: корисні поради
Інтернет-магазини
6 materials
1
Купуєш онлайн – економиш гроші та час. Однак ...

Купуєш онлайн – економиш гроші та час. Однак в очікуваному пакунку "з інтернету" нерідко приходить неякісний товар чи взагалі не той, що замовляли. Експерти кажуть, до таких маніпуляцій вдаються, як правило, маловідомі інтернет-магазини або магазини-одноденки, що довго не існують. Детальніше – далі.

Нині в інтернет-магазинах затоваритися можна усім необхідним від продуктів харчування, алкоголю до різнопланового одягу та будь-якої побутової чи цифрової техніки. Тому й інтернет-магазини уже повністю прирівнюються до офіційної торговельної мережі та є повноцінними платниками податків. Відтак, в "мережевого" магазину як і у "фізичного" має бути також куточок споживача, висвітлений на сайті, юридична адреса, банківські реквізити, свідоцтво про реєстрацію. Тобто, усі дозвільні документи ідентичні будь-якій звичайній українській крамниці.

2
Так як у звичайному магазині

Тому купуючи товар в інтернет-магазині український споживач має усі права, які прописані в Законі України "Про захист прав споживачів". Замовляючи в інтернет-магазині товар, попередньо, а не по факту купівлі, з’ясуйте правила продажу цього онлайн-магазину. Зокрема, поцікавтеся наявними документами на продукцію. Зробити це не складно.

Серед поширених нарікань на роботу інтернет-магазинів: товари неналежної якості, а також підробки відомих брендів. Покупці як, правило, просять таку продукцію обміняти або повернути витрачені кошти. А не виконання цього є грубим порушенням прав інтернет-покупця. Адже протягом 14 днів споживач має право повернути товар, якщо він йому не підійшов або покупка є пошкодженою. У випадку, якщо немає подібного товару, покупець, може чекати максимум два місяці. Допоки власник інтернет-магазину знайде чи замовить такий самий товар для обміну. В іншому разі має повернути кошти за вимогою споживача.

3
Якщо товар – контрабандний

Є гарантія на товар – покупець спокійний. Тому, якщо ви придбали в інтернет-магазині, приміром, побутову техніку обов’язково має бути гарантіний лист. Однак не всі їх видають. Окремі інтернет-магазини не гребують контрабандним товарами, які нелегально завозять в Україну.

Тому такі інтернет-магазини не мають ні гарантійних талонів, ні супроводжувальних документів, ні декларацій й не відповідають санітарно-гігієнічним вимогам, – коментує Цірук.

Відтак, якщо товар контрафактний, то довести власні права й повернути кошти в рази складніше. В окремих випадках – взагалі неможливо. Найчастіше, за словами експерта, товари з підробкою продають невеликі маловідомі магазини або, скажімо, "одноденні". Ті, що існують місяць-два і зникають. Товари пропонують розсилкою, зі знижками.

Водночас, експерт запевняє: на противагу таким існує чимало відомих брендових або звичайних інтернет-магазинів, котрі добросовісно працюють у правовому полі та виконують правила торгівлі.

4
Оплата товару

Краще оплачувати товар куплений в інтернет-магазині через банк, аби як підтвердження мати платіжну квитанцію. Де будуть вписані усі реквізити "мережевого" магазину.

Були випадки, коли товар з доставкою сплачувався через кур'єра і той не надав ніяких квитанцій і потім дуже важко повернути цей товар. У цьому випадку попередньо треба говорити, щоб кур'єр привіз фіскальний чек чи розрахунковий талон з штампом магазину та підписом власника магазину – підкреслює експерт.

Таким чином, маючи розрахунковий чек, ви можете повернути свої кошти або товар назад.

Як варіант можна заплатити за посилку після того як її отримаєте. Щоправда, товар може загубитися, а з поверненням можуть виникнути проблеми (розпаковану посилку можуть відмовитися повертати).

Також покупку можна оплатити за допомогою віртуальних грошей. Однак, цей варіант найбільш "небезпечний". Бо ви можете оплатити покупку, а товар не отримати. Щоб уникнути таких неприємностей – перевірте інтернет-магазин і прочитайте відгуки про нього.

5
Що варто купувати, а що ні

Одяг та взуття для дорослих – так. Це і дешевше і зручніше. А от товари дитячого асортименту варто обирати обережно. Особливо, це стосується одягу та взуття для дітей до 3 років. Адже така продукція, насамперед, повинна бути якісною та безпечною. В інтернет-магазинах, як правило, вона дешевша і батьки задля економіють все ж ризикують.

В інтернет-магазинах не завжди такий товар має відповідні документи. Якщо це фальсифікат, приміром, дитячого нижнього одягу, матрасу чи ліжечка, то фарба може навіть переходити на тіло дитини, – відзначає експерт.

Небезпечна група товарів, яку краще взагалі не купувати в інтернет-магазинах – це продукти харчування. Замовивши, наприклад каву зарубіжного виробника, немає ніякої гарантії, що отримаєте оригінальну продукцію. Як показує практика, покупцю надсилають фальсифікований товар.

Суперечливе питання щодо побутової техніки. Якщо купуєте в звичайному магазині – можна подивитися документи на продукцію й елементарно перевірити той таки планшет чи ноутбук. В інтерет-магазинах, стверджує Цірук, недобросовісні продавці із замовленим товаром можуть надіслати документи на зовсім інший вид техніки. А коли йдеться про заміну чи повернення коштів говорять, що техніка не їхня і вони її не продавали. І спробуй щось довести.

6
Захищайте свої права

Останнім часом скарг від покупців інтернет-магазинів дещо поменшало. Очевидно або магазини стали більше дбати про свою репутацію або споживачі ретельніше й уважніше підходять до онлайн покупок.

Ймовірно, не всі покупці скаржаться на неякісний товар, отриманий "з інтернету". І хоч у більшості випадків, заплачені кошти вдається повернути, така процедура, зазвичай, довготривала й потребує багато терпіння та витримки. Тому перш ніж "клюнути" на гарну якісну копію відомого бренду перевірте чи вами бува свідомо не маніпулюють.

Рубрики
Показати
Хочете додати 0342.ua на головний екран і бути в курсі новин?