Помічник

Їжа та посуд для туриста
Товари для спорту, активного відпочинку, туризму
3 materials
1
Їжа та посуд для туриста

Кожен свідомий турист повинен розуміти, що правильне харчування під час подорожі — збережені здоров'я та сили для мандрів. Як правильно обрати харчі, щоб в наплічник не потрапило нічого зайвого? З яких продуктів максимально отримати всі необхідні калорії та вітаміни? Який посуд, точно, не буде зайвим у поході?

Їжа та посуд для туриста

Посуд та їжа для туриста

Для відповіді на всі ці запитання існує ряд так званих «золотих правил» для всіх охочих мандрувати.
Перше і найголовніше — вода. Для пиття, по можливості, потрібно брати мінеральну воду. Для приготування їжі та миття посуди можна буде набрати по дорозі. Та слід враховувати, що на вершинах гір рідко зустрічаються джерела, тому слід запасатися наперед. Добова норма необхідної для людини води 1,5 л, у спеку — удвоє більше. Слід пити воду невеличкими ковтками, щоб вода повільніше виводилася з організму.

Якщо Ваші запаси питної води закінчаться, то можна використовувати джерельну воду. Щоправда перед тим дехто вкидає в неї очищувач у вигляді таблеток, які продаються у звичайній аптечці. Інші кажуть, що вода в Карпатах в рази чистіша від звичайної із крана, тому вони п'ють воду навіть із гірської річки.

Як уже говорилося, не потрібно брати з собою цілу купу їжі. По-перше, ви її викинете, а по-друге, вам точно не потрібен зайвий тягар на спині. Традиційно в походах їдять два рази на день. Краще їсти мало, але частіше, а після важких підйомів чи спусків, потрібно перекусити чимось поживним та калорійним. Цього буде достатньо.

2
Продукти для подорожі:
  1. М'ясо. Кращим варіантом буде рибна або м'ясна консерва. Також підійдуть в'ялені або копчені продукти, котлети, відбивні, обсмажені курячі стегна. Якщо полюбляєте, тоді можна взяти засолене сало.
  2. Хліб. Окрім звичного всім хліба, варто брати з собою бублики (сушки) або сухарі. Окрім того, що вони довго зберігатимуться, ними можна поживитися прямо по дорозі, не роблячи привалу.
  3. Сухофрукти. Скарбничка вітамінів та мікроелементів так необхідних для підтримки організму. Непоганий варіант підживитися в дорозі.
  4. Солодощі. Швидкий спосіб втамувати голод та відновити сили. Тут уже на ваш вибір: шоколад, батончики, печиво, згущене молоко до чаю чи кави. Варіантів безліч.
  5. Чай в пакетиках.
  6. Гарячі страви. Перевага за стравами швидкого приготування «Мюслі» чи «Мівіна». Це не займе багато часу, який так необхідний для відпочинку та спілкування з друзями.
  7. Приправи. Перець та сіль. Адже, сіль — це не тільки звична для всіх добавка до їжі, але і джерело йоду, який необхідний для роботи людського мозку.
  8. Овочі та фрукти. Тільки їх потрібно обирати за важливим критерієм — щоб довше збереглися. Чудово підійдуть огірки, цибуля, часник, яблука, навіть помідори, якщо вони маленькі та тверді.
  9. Сир. Щоправда також копчений. Якщо ви полюбляєте звичний сир-косичку, то врахуйте, що він дуже солений. Від чого витрачатиметься більше води, яку і так потрібно економити.
3
Посуд для подорожі:

Звичайно, що окрім їжі варто захопити з собою посуд.

  • Казанок. Річ першої необхідності. Варто брати маленький, або середній казанок. Великий займатиме багато місця, та й нагріватиметься значно довше.
  • Чашка. Цю посудину можна брати велику. Чашка може запросто замінити вам тарілку. Віднедавна у моді термочашки, які зберігають температуру. Особливо вони будуть корисними під час зимових походів.
  • Ложка та виделка. Хоча можна обійтися тільки ложкою.
  • Ніж. Думаю, не варто описувати необхідність ножа в поході. Це річ, на якій не варто економити. Варто брати ніж з довгим та міцним лезом. Для того, щоб вибрати такий, необхідно звернутися до спеціалізованих магазинів.

Нехай жодна дрібниця не зіпсує вашої подорожі!

Коментарі

Рубрики
Показати
Хочете додати 0342.ua на головний екран і бути в курсі новин?