Помічник

Лляна олія - унікальне джерело здоров’я
Здорове харчвання
5 materials
1
Лляна олія це

Лляна олія — це те, що здавна допомагало нашим пращурам бути здоровими та сильними. За цінністю олія із насіння льону посідає перше місце серед інших харчових рослинних олій і містить багато корисних для організму речовин. Аналіз складу і процентного співвідношення компонентів, що містяться в лляній олії, доводить унікальність і біологічну цінність продукту.

Олія з насіння льону претендує на лідерство в рейтингу найбільш живильних продуктів, не дарма її вводять в раціон людей зі слабким здоров'ям. Крім стандартного для всіх рослинних олій набору вітамінів (A, E, K, F, групи B), каротиноїдів, значного переліку мікроелементів, лляна олія містить поліненасичені жирні кислоти Омега-3, Омега-6, Омега-9. Причому, у лляній олії Омега-3 кислот удвічі більше, ніж у риб’ячому жирі. Ці жирні кислоти не виробляються в організмі людини, але є життєво необхідними для його нормального функціонування. Учені дослідили, що ескімоси у Гренландії майже не хворіють на серцево-судинні недуги, не страждають від артритів, ожиріння, цукрового діабету та навіть від раку. Це тому, впевнені дослідники, що ескімоси харчуються переважно рибою, багатою на омега-3 та омега-6 жирні кислоти. Фахівці довели, що у людей з високим вмістом у крові омега-3 ризик розвитку інсульту нижчий на 37%. Крім того, лляна олія багата фенольними сполуками рослинного походження, що мають антиоксидантні та протипухлинні властивості. Лігнани — речовини, що входять до її складу, уповільнюють розвиток ракових клітин. Людям, хворим на діабет другого типу, необхідне регулярне вживання олії з насіння льону. З її допомогою легко нормалізувати рівень цукру в крові. Приймаючи внутрішньо і щодня роблячи масаж проблемних місць, можна полегшити біль при артритах й інших захворюваннях суглобів.

Отримати консультацію та придбати екологічно чисту лляну олію ви можете в Еко крамниці "Сік паростків пшениці"

2
Лляна олія як профілактичний засіб

Завдяки високому вмісту незамінних жирних кислот лляну олію рекомендують вживати для профілактики захворювань серцево-судинної системи. Але, крім цього, олія з насіння льону корисна і при інших захворюваннях.

Лікарі радять приймати олію льону для профілактики онкологічних захворювань. Лігнани, речовини, що входять до її складу, уповільнюють розвиток ракових клітин і сприяють зупинці росту пухлин. Найбільш корисна лляна олія для жінок, адже вона істотно знижує ризик розвитку раку грудей і нормалізує рівень естрогенів, жіночих гормонів.

Людям, хворим на діабет другого типу (інсуліннезалежний), необхідне регулярне вживання олії з насіння льону. З його допомогою легко нормалізувати рівень цукру в крові.

Ще однією важливою особливістю лляної олії є здатність очищати печінку, допомагати організму засвоювати кальцій, тобто зміцнювати кістки і зуби.

Унікальний склад олії з насіння льону нормалізує гормональний фон у жінок, знижує прояв ПМС, усуває нерегулярність менструального циклу і підвищує статеву активність. У чоловіків вона сприяє виробленню тестостерону, чоловічого гормону.

3
Лляна олія допомагає схуднути за місяць без дієт

Щоб лляна олія допомогла схуднути, приймайте її за 15 хвилин до сніданку вранці та за 15 хвилин до сну ввечері. Оптимальна доза – столова ложка. Олію не обов'язково пити в чистому вигляді, нею можна збагачувати йогурти, кефір, сир та інші продукти. Єдиний момент, не додавайте олію в гарячі продукти, висока температура вбиває всі корисні властивості.

Пити лляну олію потрібно протягом 3 місяців щодня. За словами тих, хто вже пробував такий метод схуднення, додатково не потрібно займатися спортом або дотримуватися суворих правил харчування. Але переїдати не варто, як і зловживати солодким, борошняним, а також фастфудом. Старайтеся, щоб у вашому раціоні були свіжі і якісні продукти. Хоча, ця порада стосується не лише періоду схуднення. Пам'ятайте, останній прийом їжі повинен бути за 2 години до сну, а останній прийом олії – за 15 хвилин.

В ідеалі ваше харчування повинне містити в собі принципи здорового харчування: з ранку - складні вуглеводи, увечері - білки. Білий хліб замініть чорним або сірим, відмовтеся від солодкої дріжджової випічки, а також жирного м'яса.

Результат від прийому олії льону ви побачите вже через 3-4 тижні.

Олію льону можна замінити лляним насінням: у стакан кефіру додайте 2 столові ложки насіння льону (без гірки). Їжте таку суміш вранці і ввечері протягом двох місяців. Це не тільки допоможе схуднути, але і матиме сприятливий вплив на стан шкіри і волосся.

4
Використання в косметології лляної олії

У косметології олія з насіння льону знаходить дуже широке застосування в складі найрізноманітніших масок для шкіри і волосся за рахунок високого вмісту вітамінів, омолоджуючих, пом'якшуючих, бактерицидних властивостей.

Лляна олія вважається відмінним засобом для краси волосся. Так, можна перед миттям сухого або пошкодженого слід помасажувати 10 хвилин шкіру голови цим маслом, а потім протерти волосся.

При себореї також радять використовувати олію льону. Її підігрівають, а потім втирають в коріння 2-3 рази в 7 днів. Курс лікування - десять втирання через дві-три тижні ( перед використанням потрібна консультація лікаря).

Підходить лляна олія і для пом'якшення сухої грубої шкіри рук. Так, треба капнути кілька крапель олії на руки, потім розтерти пальці і кисті знизу вгору протягом 20-30 хвилин. Олія з насіння льону пом'якшує шкіру нічим не гірше крему.

5
Протипоказання

Лляну олію неможна використовувати як засіб для схуднення, якщо ви приймаєте гормональні препарати, антибіотики, противірусні препарати.

Також лляна олія протипоказана людям з жовчнокам'яної хворобою, панкреатитом, при кісти матки і придатків, атеросклерозі.

Шкода лляної олії - поняття досить умовне. Навіть при надмірному вживанні вона не зробить ніякого негативного впливу на організм, оскільки її надлишок буде виведений в незмінному вигляді. Просто не варто переводити такий цінний продукт, приймаючи його в необмежених кількостях: ви не отримаєте ні шкоди, ні очікуваної користі.

Коментарі

Рубрики
Показати
Хочете додати 0342.ua на головний екран і бути в курсі новин?