Помічник

Як вибрати зубну щітку: корисні поради
Будинок і побут
3 materials
1
10 правил вибору зубної щітки

Часто просять порекомендовати "найкращу" зубну щітку. Це питання зовсім не таке просте, як здається. Ідеально, якщо параметри зубної щітки вам озвучить ваш стоматолог. Самостійна чистка зубів - необхідна складова здоров’я порожнини рота. Перерахуємо фактори, на які при виборі щітки важливо звернути увагу:

1. Будь-яка зубна щітка не повинна використовуватись більше ніж 1.5-3 місяці.

2. Якщо у вас чутлива емаль, вам варто користуватись щітками м’якого/середнього ступеню жорсткості або комбінувати їх.

3. Тонкі щетинки - запорука успішної чистки. Зараз магазини пропонують велику кількість таких щіток.

4. Звертайте увагу на конструкцію щітки: її повинно зручно тримати в руках. Особливо це важливо при виборі щітки для дитини.

5. Враховуйте стан ясен. Навіть при невеликому запаленні рекомендується використання м’якої щітки і обов’язковий нагляд спеціаліста.

6. Паціентам, які проходять курс ортодонтичного лікування, слід використовувати спеціальну щітку для брекетів та монопучкову щітку. Детальніше про них завжди готовий розповісти наш лікар гігієніст.

7. Висока вартість щітки – не завжди показник її якості.

8. Конструкції багатьох сучасних щіток передбачають наявність прорезинених деталей в центральній частині щітки. Це помагає видаленню зубного нальоту.

Картинки по запросу neo dental9. Ваша щітка може бути ідеальною, але не меньш важливою є правильна техніка чистки. Рухи мають бути такими, ніби ви вимітаєте наліт з зубів.

10. Пам’ятайте: ні одна зубна щітка не захистить ваші зуби повністю! Тільки в поєднанні з регулярними візитами до стоматолога домашня гігієна буде ефективною.

(поради від Стоматологічної клініки Андрія Сапелюка Neo Dental)

 

2
Якою має бути щетина в зубній щітці?

Картинки по запросу Правила вибору зубної щітки

Щетина повинна бути штучна (тут любителям всього натурального не пощастило, на жаль, на натуральній щетині бактерії успішно розмножуються). Також – не силіконова, а з нейлону або поліестеру.

Щетинки повинні бути однієї довжини, ніякі різнорівневі, перехресні й з силіконовими вставками та інші "корисності", як запевняє нас реклама, не потрібні. Навпаки, як з'ясувалося, такі щітки гірше прочищають. Щетина повинна бути якомога густіше, чим більше кількість щетинок на голівці – тим ефективніше відбувається очищення.

Жорсткість щетини. Тут є варіанти: найкраще використовувати м'яку щетину, можна використовувати й середню жорсткість, але сенсу в цьому немає.  І ось чому: зубний наліт м'який, він накопичується зазвичай біля основи зубів, щоб його дістати – на щітку потрібно натиснути, а якщо вона буде середньої жорсткості або жорстка – поранить ясна.

Постійне травмування ясна призведе до запалення. Жорсткою щіткою користуються тільки за показаннями лікаря і з правильною технікою чистки. М'яка ж з невеликим зусиллям ідеально обігне нерівній поверхні зуба і видалить наліт.

Якщо наліт затвердів або там вже зубний камінь – нічого крім професійної гігієни порожнини рота у стоматолога-гігієніста вам, на жаль, не допоможе. До речі, профгігієну потрібно робити всім як мінімум раз на 6 місяців. Перехід на м'яку щетину краще зробити поступовий або з незвички вона стане схожа на йоржик для туалету через тиждень.

 

 

3
Звичайна (мануальна) або електрична щітка?

Картинки по запросу Правила вибору зубної щітки

Однозначно мануальна. Її можна використовувати всім. Електричні бувають ультразвукові (УЗ), звукові та механічні (обертається голівка). Всі вони здійснюють вібраційні рухи + механічна має обертову голівку.

Ці вібрації поширюються і на сам зуб, і на коронки та пломби. Через різних показників хвильового опору і невідповідності мікровібрацій відбувається конфлікт на кордоні "зуб-пломба/коронка", що є причиною поступової розгерметизації та скорочення терміну служби.

Ідеально підібрати зубну щітку допоможе стоматолог.

Змінювати зубну щітку необхідно раз на три місяці. Купуйте нову після перенесених інфекційних хвороб.

Після чищення зубів ретельно помийте щітку під проточною водою. Зберігайте в склянці головкою догори.

Коментарі

Рубрики
Показати
Хочете додати 0342.ua на головний екран і бути в курсі новин?