Помічник

Як визначити, що близька людина вживає наркотики?
Психологічні відносини
5 materials
1
Вступ

Від появи в сім'ї наркомана не застрахований абсолютно ніхто. Ця проблема зачіпає не тільки неблагополучні, але й зразкові сім'ї, в яких вихованню дітей приділяють достатньо уваги. Причин того, чому людина починає вживати наркотики, може бути безліч. Однак в будь-якому випадку цю проблему не варто ігнорувати.

Зрозуміти, що хтось із ваших родичів почав приймати наркотики, досить просто. На це вказують в першу чергу зміни в поведінці. Людина може стати замкнутою або навпаки надмірно веселою і товариською. Може спостерігатися відсутній погляд, безладна мова, відсутність інтересу до оточуючих. Іноді поведінка наркомана може нагадувати поведінку п'яної людини. Якщо від вашого родича не тхне спиртним, але ви помічаєте дивні речі в його поведінці, то це може свідчити про його пристрасть до наркотичних речовин. 

Раніше вважалося, що розпізнати наркомана можна за зовнішнім виглядом і неадекватній поведінці, проте це твердження вірне лише частково.

Існує цілий комплекс прямих і непрямих ознак, який потрібно знати, щоб убезпечити себе і близьких, а також щоб вчасно розпізнати що насувається лихо.Які ознаки проблеми? Залежно від типу наркотику симптоми наркотичного отруєння різняться. Щодо близької людини можна визначити лише непрямі ознаки. Залежно від типу впливу наркотику, його складу і природи симптоматика буває протилежною. Так, при стимуляторах у наркомана збільшується м'язова активність, що може розвинутися в судоми. При прийомі транквілізаторів і подібних за дії препаратів визначається загальмованість і «зависання».

2
Як розпізнати, що людина знаходиться під дією речовин:
 • Змінюються розмовна і письмова мова на більш безладну;
 • Надмірна активність або навпаки пасивність, взаимозаменяющие один одного;
 • Підвищена емоційність, яка може змінюватися заниженою емоційною реакцією і неемоційне;
 • Зміна настроїв, порушення ходи;
 • Відсутність апетиту, або надмірний апетит, жадібне поїдання їжі, нетипова булімія;
 • Розширені зіниці, або завужені, що не реагують на світло;
 • Денна сонливість, що змінюються нічний підвищеною активністю, спрагою діяльності;
 • Бліді шкірні покриви.

Щоб розпізнати наркоманію і не сплутати її з психічними розладами різного спектру знадобиться досвід. Зазначені симптоми можуть бути різновидом неврозу, депресії або інших розладів. Тому не варто поспішати звинувачувати близької людини через спробу побічно визначити його стан.

3
Як виявити наркозалежну людини по поведінці?

Зміна компанії друзів, особливо у підлітків, буває нерідко і свідчить про зміну інтересів, однак якщо при цьому відбувається різкий розрив відносин зі старими товаришами, то це є тривожним симптомом. Далі відбувається відчутне віддалення людини від родичів і близьких, уникнення прямих відповідей на питання, скритність. Залежна людина починає ховати очі, уникаючи зустрічі прямого погляду, жити на самоті, замикатися в собі. Якщо є така можливість, необхідно визначити наркомана по очах, так як це є найбільш ефективним способом дізнатися про його стан. Знаючи це, людина може приховувати очі за темними окулярами, ховати погляд і уникати спілкування. Наркомани навчилися закапувати очі спеціальними судинозвужувальними краплями, які усувають почервоніння. Але очі - дзеркало душі, і вони неодмінно скажуть про душевний стан їх власника.

4
Як визначити наркомана по очах і розпізнати вплив заборонених препаратів
 • масні очі, немов з поволокою розпізнають вживання опіатів;
 • звужені зіниці також свідчать про застосування метадону, героїну та інших опіатів;
 • розширені зіниці говорять про вживання стимуляторів - кокаїну, амфетаміну. Також розпізнається прийняття галюциногенних грибів або ЛСД;
 • червоні запалені очі можуть свідчити про куріння марихуани, гашишу та інших каннабіоідов;
 • запалі і приспущені повіки, закочуючий погляд, напівзакриті очі можуть бути симптомом транквілізаторів і ознакою наркотиків після припинення їх дії на організм;
 • скляний, такий що нічого не виражає, погляд.

Однак багато з перерахованих вище визначень того, як розпізнати наркомана можуть свідчити зовсім про інше. Так, червоні очі можуть бути наслідком довгого сидіння перед монітором комп'ютера, приспущені повіки - наслідком недосипання, розширені зіниці можуть свідчити про збудженому стані людини, а завужені - про прийняття заспокійливих засобів. Тому щоб визначити діагноз потрібно сходити до лікаря, а не лякати себе і оточуючих можливо неіснуючої проблемою.

5
Як поводитися з родичем-наркоманом

Ні в якому разі не потрібно постійно картати наркомана за те, що він придбав згубну звичку. Натомість постарайтеся зрозуміти, що ж штовхнуло його до цього. Хворій людині дуже важливо відчувати підтримку з боку родичів і знати, що вони в жодному разі не відвернуться від нього. Особливо важлива така підтримка в тому випадку, якщо людина із залежністю сама усвідомлює свою проблему і щиро хоче вилікуватися від наркоманії.

У розмові з близькими і друзями ніколи не акцентуйте увагу на тому, що ваш родич є наркоманом. Цим ви можете посилити комплекси хворого. Крім того, знаючи про розмови за своєю спиною, наркоман може втратити довіру до близьких, що може привести до ще більшого розвитку хвороби.

Намагайтеся вчасно виявляти спроби наркомана обдурити вас. Він може це робити із різних міркувань, але в будь-якому випадку ви повинні бути здатні розпізнавати його брехню. Не допускайте того, щоб він використовував неправду з метою добути гроші на нову дозу. Давайте йому зрозуміти, що ви серйозно ставитеся до його проблеми і маєте намір допомагати йому боротися із хворобою.

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань. Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися.

Рубрики
Показати
Хочете додати 0342.ua на головний екран і бути в курсі новин?