Паростки пшениці – сьогодні найбільш популярний натуральний продукт для оздоровлення. Завдяки набору вітамінів вони покращують стан шкіри і волосся, як джерело клітковини очищають організм, підвищують імунітет, запобігають серцево-судинним та онкологічним захворюванням. Фахівці вважають, що пшеничні проростки мають омолоджувальний ефект. Тому той, хто регулярно споживає їх, має всі шанси реально подовжити собі життя.
Пророщена квасоля – джерело вітаміну С, заліза, калію, амінокислот. Додавання її в раціон покращує обмін речовин, заспокійливо діє на нервову систему, а також допомагає в боротьбі з вірусами й мікробами. Корисно вживати проростки квасолі в період різних епідемій, а також для профілактики атеросклерозу та цукрового діабету.
Проростки сої багаті на вітаміни групи В, вітамін С і каротин, клітковину, численні корисні макро- та мікроелементи й незамінні амінокислоти. Цей скарб нормалізує обмін речовин, стимулює роботу головного мозку і нервової системи, захищає від серцево-судинних та онкологічних захворювань, хвороб печінки і підшлункової залози. Рекомендують заживати пророщену сою для боротьби з авітамінозом.
Пророщене насіння гарбуза багате передусім на цинк, воно корисне при стресах, сприяє стимуляції розумової активності, покращенню пам’яті. А ще цинк поліпшує репродуктивні функції. Зокрема, підвищує потенцію.
У проростках соняшника є високоякісні білки і жири, лецитин, велика кількість магнію, кальцію, заліза, а також йод, марганець, мідь, фтор, кобальт, вітаміни В1, В2, ВЗ, В5, В6, В9, D, Е, F, біотин, каротин. Нормалізують кислотно-лужний баланс організму, зміцнюють нервову систему, сприяють збереженню гарного зору, покращують стан шкіри, сповільнюють процес старіння. Особливо корисні дітям і літнім людям, вагітним жінкам і годуючим матерям, людям інтенсивного розумової та фізичної праці.
У проростках гречки – білки, вуглеводи, багато магнію, фосфору, цинку, кобальту, марганцю, а також кальцій, фосфор, залізо, мідь, бор, йод, нікель, вітаміни В1, В2, ВЗ, рутин (антисклеротический вітамін). Підвищують рівень гемоглобіну, зміцнюють стінки кровоносних судин, зменшують проникність і ламкість капілярів, перешкоджають крововиливу в сітківку ока. Показані при ішемічній хворобі серця і гіпертонії, цукровому діабеті, анемії і хронічних стресах, при лікуванні еронхіта та ангіни.
Проростки кунжуту багаті високоякісними білками і жирами. Містять більше кальцію, ніж будь-яка інша рослинна їжа, а також магній, калій, залізо, фосфор, вітаміни групи В, каротин. Зміцнюють скелет, зуби і нігті, сприяють профілактиці остеопорозу. Показані при падінні зору і переломах, особливо корисні дітям в період зміни зубів та інтенсивного росту, жінкам після 45 років.