Біль у спині називають хворобою цивілізації. Ті, кому він дошкуляє, поводяться по-різному. Одні мужньо терплять і чекають, коли біль мине. Інші намагаються полегшити свій стан за допомогою якихось ліків. До лікаря з такою, здавалося б, несерйозною хворобою звертаються поодинокі. Чи ж варто страждати, якщо вирішення проблеми може бути достатньо простим?
Не має принципового значення, де болить – угорі, внизу чи посередині. Основне – з’ясувати, який це біль. Біль у спині поділяється на специфічний та неспецифічний. Специфічний біль є “поганим”, неспецифічний – “добрим”. 96% болів у спині мають неспецифічний характер і пов’язані з м’язами. Є багато м’язових станів, які викликають різноманітні больові синдроми. Вони можуть бути дуже гострими і різко впливати на якість життя, повідомляє видання Іnnovo.
Коли людина приходить на огляд, фахівець спочатку розпитує її: відколи болить, як болить, чим супроводжується біль, чи болить вночі, чи є інші скарги тощо. Це допомагає зорієнтуватися, якого походження біль. Потім лікар переходить до огляду пацієнта: оцінює його поставу, довжину та вісь кінцівок, проводить низку стрес-тестів на різні структури спини, які можуть бути причиною больового синдрому. І тоді вимальовується картина болю. Тільки після цього лікар визначає, чи доцільно призначати додаткові методи обстеження.