Помічник

Про що говорять зірки готелів. Поради туристу
Відпочинок і подорожі
10 materials
1
Що ховається за зірковістю

All inclusive і "п'ятизірковий готель" діють на українського туриста магічно - він просто накидається на будь-яку пропозицію, де є ці заманливі слова, навіть не розбираючись, що означають зірки в готелях.

За яким же принципом кожному з готелів присуджують певну кількість зірок? Або чому деякі готелі взагалі не мають зірок, адже здається, що таку оцінку повинні мати всі діючі готелі?

Єдиної класифікації готелів не існує. Навіть у рамках Євросоюзу була повна неузгодженість із зірками готелів: у Франції до останнього часу була прийнята чотиризіркова система, а у Фінляндії на готелі взагалі зірок не ставили. Тому важливо знати про стандарти в кожному окремому регіоні.

2
1 і 2 зірки

Картинки по запросу готель 2 зірки

Готелі з однією зіркою (найчастіше ця єдина зірка при презентації готелю взагалі не фігурує) представляють собою заклади найнижчого класу, в яких ви можете розраховувати тільки на мінімальне обслуговування. Найчастіше в такому готелі вам запропонують практично ті ж умови, що й у звичайному хостелі. В готелі ж, який може похвалитися наявністю двох зірок, вас чекають умови кращі. У вашому номері вже може бути телевізор, а меню буде складатися із досить великої кількості різноманітних страв. Але якщо ви хочете жити дійсно з комфортом, найкраще зупиняйтеся в готелі з 3 або 4 зірками. Ціни в таких готелях будуть нижчі, ніж в більш презентабельних закладах, а якість обслуговування і обстановка в номерах будуть цілком пристойними.

3
3 і 4 зірки

Картинки по запросу готель 4 зірки

Номер у готелі з 3 зірками буде обставлений усіма необхідними меблями. У таких номерах завжди буде чисто і охайно, а гостю буде надано комплект постільної білизни, рушники та інші необхідні туалетні приналежності. Ще краще мають зустріти вас у готелі з 4 зірками. В цьому випадку ви вже можете розраховувати на висококласне обслуговування. До ваших послуг тут відмінні номери, в яких ви знайдете все необхідне для спокійного відпочинку. Крім того, готель знаходиться в дуже зручному місці, звідки ви можете дістатися без зусиль і труднощів до будь-якого району міста.

4
5 зірок

Картинки по запросу готель 5 зірки

Готелі з п'ятьма зірками є одними з найкращих, поступаючись лише закладам найвищого стандарту. Тут вам нададуть чудові номери, а персонал такого готелю завжди буде уважний до вас і буде готовий виконати всі ваші побажання. У таких готелях ви зможете замовити безліч додаткових послуг, а в багатьох з них є ексклюзивні номери з незвичайними інтер'єрами. У номері обов'язково повинна бути вся необхідна техніка, зокрема кондиціонер, холодильник із напоями, а в готелі є ресторани, бари, магазини, тренажерний зал, дитячий клуб, спа-центр та ін.

5
Зірки в Туреччині означають:

Рейтингування готелів у Туреччині здійснює Міністерство Культури і Туризму. В Туреччині ви можете відпочивати в готелях від 1* до 5*. Є також клубні готелі або "туристичні села".

Останні мають два класи: HV-1 (HV від holiday village) відповідають 4*-5*, HV-2 - це 3*, мотелі в Туреччині - це рівень 1*-2*.

Кількість зірок не є показником якості в Туреччині тому, що сертифікація готелів у цій країні регулярна, проте її підтвердження - процедура досить затяжна й може затягнутися на роки. 

Тому, обираючи готель у Туреччині, орієнтуйтеся на рік побудови та ціну. Краще той готель, який новіший. Якщо ж вік готелю дізнатися важко, то зірки готелю впізнаються за ціною.

6
Зірки готелів у Єгипті

Картинки по запросу отель єгипет

У Єгипті використовується європейська класифікація готелів, а саме - 5-зіркова.

Кількість зірок готелям визначає Міністерство з туризму. Однак тут теж немає чітких правил і часто система класифікації має суб'єктивний характер. Тому дуже часто кількість зірок готелю не відповдає реальному сервісу і якості.

Кількість зірок у єгипетських готелях визначається не якістю, а спектром надаваних послуг. Тому будьте готові до гіршої якості номерів, але уважно вивчіть набір послуг, які ви можете отримати під час відпочинку.

7
Зірки в готелях Німеччини

Загальноприйнятою класифікацією готелів у Німеччині є така: 1 зірка - туристичний готель, 2 - стандартний, 3 зірки - комфортабельний, 4 - першокласний та 5 зірок - вищої категорії, люкс. (але у деяких 5 зіркових готелях відсутній басейн, що є стандартом для всього світу).

Попори те, що німецькі готелі самі мають право виставляти собі кількість зірок, правила класифікації прописані з такою педантичністю та скрупульозністю, що у відповідності місцевих готелів можете бути впевнені. Крім того, відповідність якості послуг суворо контролється. 

8
Зірки в готелях Італії

Картинки по запросу отель італія

Найзаплутаніша система класифікації готелів в Італії. Класифікація готелів не регулюється централізовано зверху, а підпорядковується владі окремих регіонів, а їх в Італії налічується 20.

Цікаво, що в Італії за кожну зірку сплачується податок, тому часто готель має всього дві зірки, а рекламує себе як чотиризірковий. Або, наприклад, поширені приставки "Готель 4 зірки - супер".

9
Зірки в готелях Франції

Донедавна у Франції була прийнята чотиризіркова система класифікації готелів. Лише 2010 року в країні з'явилися готелі класу 5*, до цього можна було скористатися 4* Luxe.

Нині у Франції існує такий розподіл:

1* - умови для ночівлі, наближені до спартанських, готелі

2* - бюджетний варіант, у номерах є душ, туалет, мінімум зручностей, гостям пропонують скромний сніданок.

3* - середній клас готелів. Тут є кав'ярні, просторі кімнати, обов'язкова наявність доступу в інтернет.

4* розташовані в центрі, в номерах, окрім душу, є фен і ванна. Багато курортних готелів 4* мають сауну та басейн.

5* - готелі вищої категорії. У таких готелях ресторани з відмінною кухнею, салони краси, чудовий і дорогий сервіс.

10
Зірки в готелях Іспанії

В Іспанії "зірковість" готелів контролюють державні структури, в разі якихось невідповідностей готель можуть узагалі закрити. 

Однак, в Іспанії діє подібна система, як в Італії. Тобто, коли йдеться про визначення рівня готелю, потрібно враховувати особливості регіону. А рейтинг якості в Іспанії визначається не лише зірками, але й класом готельної нерухомості.

В Іспанії паралельно зі стандартною класифікацією збереглися численні готелі, які в сучасному розумінні навіть не можна віднести до категорії "готель".

Наприклад, рефухіо (refugios), буквально перекладається як притулок, але це всього лише звичайний хостел.

Фонда (fondas) - це вид невеликих готелів в Іспанії. Переважно фонда - це сімейний бізнес. У деяких випадках у такому готелі вам можуть запропонувати поїсти.

Пенсіонес (pensiones) в Іспанії - це класика за системою Bed&Breakfаst. Це може бути сільський готель або колишній готель, який утратив свій рейтинг.

Є ще парадорес (paradores) - такі типи готелів розташовуються в маєтках, замках або особняках. Парадорес - дуже дорогі готелі, найчастіше вони побудовані у традиційному національному стилі, меблі тут можуть бути предметом мистецтва.

Звичайно ж в Іспанії існують готелі з традиційною п'ятизірковою класифікацією.

Однозірковий готель надає тільки базові послуги (грубо кажучи, переночувати)

Двозірковий готель повинен мати ліфт і бар. Загалом, він мало чим відрізняється від однозіркових.

Картинки по запросу отель Іспанія

У тризіркових готелях і вище в номерах обов'язково повинні бути туалет і ванна, туалетний столик, радіо, підставка для багажу, більшість тризіркових готелів мають телевізор і кондиціонер.

У чотиризірковому готелі номери прибирають двічі на день. У готелі можете користуватися послугами пральні. Постільну білизна та рушники міняють щодня. У номерах є телефон, фен, кондиціонер, сейф, міні-бар, шампунь і гель для ванної.

П'ятизірковий готель - готель класу "люкс". У кожному номері такого готелю є супутникове телебачення. У п'ятизіркових готелях швейцар і доставка багажу в номер повинні працювати цілодобово. Готель обов'язково має власну парковку, конференц-зал. Найчастіше готель пропонує ексклюзивні послуги, наприклад, гольф-клуб, приватні басейни, апартаменти з прислугою та інше.

Коментарі

Рубрики
Показати
Хочете додати 0342.ua на головний екран і бути в курсі новин?