Відмінності італійської піци від американської

Зараз в Америці можна без зусиль знайти справжню італійську піцу у спеціальних закладах. Роками формувалися різні варіанти, які перетворили класику на щось фантастичне та оригінальне. Самі італійці не вважають американську версію страви поганою підробкою свого, бо аж надто багато інгредієнтів йде врозріз із їхніми традиціями. Це дозволяє новій страві розвиватися самостійно в різних країнах світу.

Виділяють основні відмінності американської піци від італійської:

 • борошно (щоб сформувати тонкий корж, борошно повинно мати високий вміст клейковини, такий сорт часто використовують в околицях Неаполя);

 • тісто (американці для його приготування беруть дріжджі, в результаті страва виходить більш пухкою та солодкою);

 • базилік (переважно використовується в приготуванні італійських страв);

 • італійці намагаються додавати не більше 3-4 інгредієнтів;

 • американці роблять високі бортики, щоб в піцу помістилося більше начинки;

 • в американському варіанті можуть бути різні види сирів практично у всіх видах страви;

 • американські оливки більше за розміром;

 • американський варіант піци за замовчуванням – це страва з білим соусом і твердим сиром, а томати та моцарелла є добавками; у італійців – з точністю навпаки;

 • салямі пепероні вважається винаходом американців, цей вид робиться з декількох видів м'яса;

 • гриби, огірки, капуста, яйця, гірчиця та навіть котлети – це все відсутнє у класичних італійських виробах за замовчуванням;

 • американці часто замінюють оливкову олію соняшниковою;

 • суто американськими інгредієнтами для піци є бекон, курка барбекю та копчена корейка.

Чим відрізняється процес приготування?

Справжня італійська піца готується тільки в Італії. Сама ідея цієї страви включає не лише вишукане поєднання інгредієнтів, а й той факт, що в приготуванні використовуються виключно натуральні та вирощені в найближчих околицях продукти.

Італійці люблять піцу з такими інгредієнтами як моцарелла, пармезан, місцева риба, часник, помідори, оливки і масло. Найчастіше додаються орегано та базилік, анчоуси, каперси, артишоки, солодкий і гострий перець, а також гострі ковбаски. Італійці обожнюють шоколадну пасту, яку теж використовуються у приготуванні піци.

Всі продукти відрізняються доступністю та невисокою ціною, і такі переваги не є випадковими. Багаторічна фінансова скромність населення Неаполя, батьківщини піци, стала каталізатором створення такої одночасно смачної та недорогої страви.

Види, які користуються найбільшим попитом, це «Маргарита» і «Маринара», чия рецептура захищена європейським законодавством. Також популярні серед італійців «Чотири сири» та «Чотири сезони». «Квадро Стаджіоне» – хороший варіант для тих, хто хоче поїсти недорого і з різноманітністю, не змішуючи при цьому смаки. На кожній з чотирьох частин коржа можна оцінити поєднання оливок і артишоків, гострої салямі з помідорами, сиру з томатним соусом або грибочків з вареними яйцями.

Складні та рясні начинки не вітаються ні кухарями, ні поціновувачами страви. Будь-яка глобалізація і нововведення розбивається об неперевершену та консервативну любов італійців до власної кухні. Всього кілька інгредієнтів із неповторним і багатим смаком створюють смакову композицію, здатну задовольнити найвибагливішого гурмана або людини з високою чутливістю до найменших смаковими нюансів.