Краще дерев'яні іграшки чи пластикові? Щоб відповісти на це питання, необхідно краще розібратися в темі. Коли справа стосується ваших дітей, ви обираєте краще, хоча деякі речі занадто гарні, щоб бути правдою. У наш час буквально 99% наявних у продажу дитячих іграшок зроблені з пластика і металу. Саме такі варіанти не є найкращим вибором для дитини. Іграшок з натурального дерева практично немає. І це дійсно сумно, адже вони складають важливу частину нашої спадщини і культури і, треба думати, безпечніше пластикових іграшок.

Скільки разів нас запевняли в тому, що пластикові або пофарбовані іграшки безпечні, а після цього ми дізнавалися про відкликання партії, про виявлення в складі фарби або пластика свинцю, або про інші докази небезпеки іграшки? Особливо це стосується дуже маленьких дітей і немовлят. Малюки тягнуть до рота все, з чим грають, а пластик, пофарбовані іграшки і метал - це, напевно, останні речі, які ви б хотіли побачити в роті свою дитину.

Якщо брати до уваги проблеми навколишнього середовища і кінцевий пункт призначення багатьох іграшок (яким є сміттєзвалище), дерево, безумовно, виграє. Якщо розглядати витривалість і стійкість матеріалу в світлі того, як з іграшками звертаються їхні маленькі господарі, в даному випадку обидва матеріали можуть показати хороші якості, в залежності від самої іграшки.

Коли мова заходить про вибір між пластиковою і дерев'яною іграшкою, у пластиковій іграшки більше шансів на те, що її куплять. Але споживачі, здається, і не розглядають придбання для своєї дитини іграшки з дерева. Але ж така іграшка може в підсумку виявитися більш корисною.

Давайте поміркуємо про деякі відмінності між цими двома типами іграшок. Пластикові іграшки: легко ламаються, в результаті чого дитина може поранитися об гострі краї. Дерев'яні ж іграшки, навпаки, більш довговічні. Якщо ви наступите на іграшковий вантажівка, зроблений із пластику, великий шанс, що він зламається, можливо, залишивши після себе гострі уламки, про які може поранитися ваша дитина; в результаті така іграшка хороша лише для сміттєвого відра.

Дерев'яні ж іграшки спонукають ваших дітей використовувати свої творчі здібності, коли вони або створюють іграшки самі, або грають з ними. Такі прості заняття, як приготування печива на власній іграшкової кухні або катання на дерев'яній коні, розвиває творчі здібності і формування зорових образів у дитини.