Сауною в міській квартирі уже нікого не здивуєш. Інфрачервоні або з потужними нагрівачами, всі вони мають спільну проблему: мало місця для повноцінної кам'янки. Якщо у сауні встановлена електрична кам'янка, то лити на неї воду категорично забороняється, а у вогку та холодну погоду хочеться іноді пропаритися, погрітися, зробити інгаляцію ароматними травами. Цю проблему вирішить парогенератор для сауни від Акваполісу.
Пристрій парогенератора
В металевому ящику розміщені - бак для води, нагрівальний елемент, насос, блок управління та датчики безпеки. Незважаючи на довгий список комплектуючих, побутовий пристрій може бути досить компактним. Ці промислові модифікації мають пристойні габарити. Зовні розташовані трубки введення і виведення води, якщо парогенератор автоматичний, а не автономний і підключається до системи водопостачання, також є резервний зливний кран, роз’ємні датчики та панель управління з індикаторами. У деяких моделях парогенераторів від Aquapolis є можливість встановити додатковий дозатор для масел, або настоїв. На панелі управління можна вибрати температуру пари, та з якою частотою її подавати. Загалом, можете задати той режим роботи, який вас більше влаштує.
Поєднання вологості та електрики вельми небезпечно, бо всі парогенератори для лазень та саун оснащені автоматикою і датчиками неполадок. Тестування проходить щохвилини, і в разі виявлення якоїсь проблеми, система вимикається. Крім електричних парогенераторів є також газові. У них контролюється тиск газу і наявність води в резервуарі. При збої, подача газу перекривається.
Як вибрати парогенератор для лазні?
Потужність пристрою вибирається за обсягом приміщення. Для лазні в п'ять кубометрів можна взяти парогенератор потужністю 5 кВт, а для тринадцяти або п'ятнадцяти метрової 8-10 кВт буде достатньо. Побутові пристрої для лазень бувають від 4 кВт до 18 кВт.
Промислові парогенератори, призначені для СПА комплексів та інших закладів, вони у багато разів потужніші (і значно дорожчі). Саме такі потужні установки потрібні для створення атмосфери в хамам. Велика потужність означає і великі розміри, тому такі пристрої встановлюють в окремих приміщеннях, а пар в зал подається через систему герметичних каналів.
Основне завдання парогенератора перетворити воду в пар. Для цього потрібно довести її до кипіння і продовжувати нагрівання далі. Найпоширеніші нагрівальні елементи, це тени, вони надійні, безпечні і їх досить легко замінити при виході з ладу. Їх недолік – більше споживання електроенергії та інерційність (потрібен час на розігрів самих тенів). Незважаючи на ці вади частіше використовується саме такий спосіб нагріву.