Більшість угод з купівлі або продажу житлових або комерційних приміщень здійснюється за участю ріелторських компаній. Так чим займається агентство нерухомості, і які завдання вона виконує?

По суті своїй, такі організації є посередниками між продавцем і покупцем квартири, офісу, магазину. При цьому, ріелтор отримує прибуток від своєї діяльності у вигляді відсотка від суми угоди за супровід угоди (наприклад, обмін квартири), або надання окремих послуг.

Для занять цим видом діяльності в нашій країні не потрібно якийсь дозвіл або ліцензія - стати ріелтором може кожен бажаючий. Виникає закономірне питання - в чому полягає робота в агентстві нерухомості? Так чи прості обов'язки співробітників, що з ними може впоратися людина без спеціальної підготовки, не має спеціальної освіти.

На ділі все значно складніше: для ефективного здійснення своїх функцій агент повинен:

Володіти знаннями законодавства, що регулює операції з нерухомістю. При цьому, нормативно-правова база дуже заплутана. Добре вивчити той сегмент ринку, в якому доведеться працювати. Мати гарні комунікативні якості для продуктивного спілкування з клієнтами. Нехай вас не вводить в оману відсутність кваліфікаційних вимог до даної професії - насправді, робота ріелтора має масу нюансів. Необхідні великі знання, які дозволять добитися успіхів на цій ниві.

Як уже сказано вище, ріелтерські агентства виконують посередницькі функції в угодах з житлом і приміщеннями іншого призначення. При цьому, ріелтерські компанії надають своїм клієнтам певний набір послуг: пошук нерухомості, що підходить під вимоги покупця,

показ приміщень та ознайомлення клієнта з його техніко-економічними показниками, посередництво в переговорах між сторонами угоди, перевірка юридичної чистоти приміщень, збір і підготовка документів, необхідних для укладення договору купівлі-продажу квартири.

Перераховані вище послуги за домовленістю з клієнтом виявляються комплексно, або виконуються його окремі доручення. У загальному вигляді - схема роботи агентства нерухомості виглядає наступним чином: покупець звертається в компанію за допомогою. Співробітник по базах даних підбирає з свідомо перевірених приміщень найбільш підходящі, і організовує їх огляд. Якщо все влаштовує, починаються переговори з власником або його представником про умови угоди. Під комплексним супровідом угоди мається на увазі, зокрема, присутність агента на всіх її етапах.