Для оцінки майна громадян і їх економічної стійкості деякі фінансові радники використовують шкалу, що складається з п'яти ступенів (рівнів), яка буде приведена нижче.
Дохід людини, яка досягла першого ступеня багатства, дозволяє йому утримувати своє життя на бажаному рівні і в достатній кількості економити гроші для довгострокових цілей, можливо навіть отримавши онлайн кредит(наприклад, з метою відправити дітей вчитися в університет, забезпечити власну старість).
Людина, яка досягла другого ступеня багатства, може накопичити таку суму, що пасивний дохід від інвестицій покриває суму необхідних витрат. Це означає, що можна більше не економити (накопичувати) на даний час і на цю суму збільшити свої поточні витрати.
Той, хто все-таки буде далі економити (накопичувати), просувається до третього ступеня багатства. Людина, яка досягла третього рівня, зібрала уже стільки грошей, не вдаючись до оформлення позики онлайн, що отриманий від їх інвестицій дохід покриє всі необхідні витрати як в даний час, так і в майбутньому. Говорячи іншими словами, у цієї людини є вибір: продовжувати працювати або ж присвятити себе своєму хобі.
У людини, яка досягла четвертого рівня багатства, можливостей ще більше: вона може значно збільшити свої поточні витрати. Той, хто досяг цьому ступеня і не бажає вести розкішний спосіб життя, збільшує свої заощадження, так як він не в змозі використати весь приріст свого капіталу. Вона рухається до п'ятої сходинки багатства.
У того, хто знаходиться на п'ятому рівні багатства, є стільки грошей, що навіть при найбільшому бажанні, він їх сам ніколи не витратить - ймовірно, що він сам ще за життя або ж уже пізніше його спадкоємці створять значний благодійний фонд.
Мабуть, ви звернули увагу на те, що опис ступенів багатства не містить жодної цифри. Це тому, що «необхідні витрати» - поняття відносне. У одного ці суми більше, в іншого – менше, а комусь не вистачить грошей до зарплати. Тому різної буде і сума заощаджень, яка послужить підставою для розміщення себе на першій, другій або ж третього ступеня багатства.
Нелегко дертися по перших щаблів багатства, незважаючи на те, що сучасні засоби масової інформації зробили нашими «сусідами» (це ті, хто впливає на наш спосіб життя) зірок, чий дохід, порівняно з доходом «простої» людини, вищий на кілька десятків відсотків, а то й в кілька разів, навіть в кілька десятків разів. Якщо формувати свої споживчі бажання і стандарти під таких «сусідів», то легко можна «переборщити з кредитами» або втратити своє здоров'я.