Уникнути тріщин на сто відсотків, на жаль, неможливо. Це пов’язано з особливою структурою дерева. Справа у тому, що з часом матеріал втрачає вологу: спочатку верхні шари, потім поступово серцевина, на яку тисне зовнішній прошарок деревини. Через внутрішню напругу і всихання відбується розтріскування дерев’яних матеріалів. Що з цим робити та як вберегти будинки з дерева – порадить експерт.

Реалізуючи проекти будинків із брусу, будьте готові до тріщин. Як зменшити їх кількість та правильно доглядати: розповість «Терком»

Кількість утворених тріщин та розколів залежить від двох головних факторів:

  1. Сезон вирубки деревини. Чудово проявляє себе деревина, яку зрубують взимку, адже саме у цей період різноманітні речовини і соки немов «завмирають». За рахунок цього дерево більш стійке і загартоване, воно не має у собі надмірної вологи. Весняно-літній сезон не дуже вдалий час для вирубки деревини, якщо Ви плануєте конструювати будинки із брусу. Отже, завжди питайте у постачальника цю інформацію.

  2. Власне порода дерева. Деякі види порід більш стійкі до утворення тріщин і розколів. Мова про сосну, яка відрізняється високою щільністю і густиною (завдяки смольним сполукам). Навіть ялиця та смерека не можуть «похизуватися» такою стійкістю до пошкодження, як сосна, тому бажано надавати перевагу саме їй.

Що ж тоді робити?

По-перше, будинки з дерева, проекти яких можна скласти самим або взяти готові, вимагають дотримання певних вказівок та технологій. Метод компенсаційного пазування (штучно створена щілина) допоможе зняти напругу між зовнішнім та внутрішнім прошарком деревини.

По-друге, дайте конструкції рівномірно просохнути – принаймні 1 сезон не опалюйте будинок. Зазвичай саме на 1-ий рік експлуатації припадає найбільша кількість утворення тріщин, потім висихання поступове протягом 4-7 років.

По-третє, вчасно реагуйте на утворені тріщини, особливо, глибокі. Щоб деревина не пошкодилася від вологи та шкідників – одразу «ремонтуйте» тріщинки (синтепон + герметик).

Будівництво будинків із дерева краще довірити професіоналу. «Терком» найкраща компанія для допомоги у зведенні дерев’яних споруд!

Чому Tercom? 25 років досвіду, робота з екологічними сертифікованими матеріалами, сотні виконаних проектів… Компанія пропонує дерев’яні будинки, ціни на котрі значно нижчі за аналогічні представництва. Це пов’язано з тим, що «Терком» не тільки постачальник, але й виробник.

 

На tercom.org.ua можна оглянути виконані проекти і замовити свій дерев’яний будинок: фахівці компанії знають, як встановити брус правильно і з мінімальним утворенням тріщин у подальшому!