Кава – улюблений напій багатьох людей і один з кращих засобів підбадьоритися з ранку. Хоча є і ті, хто не любить цей продукт. Кавомани впевнені – це просто тому, що не всі вміють його вибирати. За якими ж ознаками можна відшукати дійсно хорошу кави?

Найпростіший спосіб – орієнтуватися на перевірений бренд з відмінною репутацією. Так, багатьом подобається кава Ambassador.

Найголовніше правило – не варто думати, що за красивою упаковкою ховається вишуканий смак. Дуже часто, під впливом світла і кисню, кава втрачає свої найкращі якості. Саме тому не можна купувати каву на вагу, вона повинна бути герметично запакованою.

Існує два дерева, які є джерелами кави – це арабіка і робуста. Дуже хороші відгуки має 100% арабіка але технологія її приготування в різних країнах може відрізнятися. Іноді арабіка і робуста зустрічаються в каві в змішаному вигляді. Тут все вже залежить від смакових уподобань цінителя.

Глибина смаку кави залежить від ступеня прожарювання. Цифри 1-5 ідентифікують цей показник від найменш до найбільш сильного. Найлегша прожарка – скандинавська, коли зерна ледь пофарбовані в коричневий колір. Цифрі 2 відповідає американська обсмажування, коли смак кави стає більш гірким, а зерна – більш насиченими. Наступний етап – віденське обсмажування, коли з'являються ефірні масла. Далі слідує французька обжарка, при якій в смаку явно помітною стає терпкість. Останній і найсильніший етап обсмажування – італійський. Зерна в цьому випадку насичено чорні, а смак – по-справжньому насичений і терпкий. Багато залежить і від того, як давно була проведена прожарка, оскільки по закінченні місяця після неї смак кави починає втрачатися.

Також при виборі напою, потрібно розрізняти кава мелена та в зернах. Справжні любителі вважають за краще купувати в зернах і молоти самостійно безпосередньо перед приготуванням. В такому випадку аромат не втрачається. Замовити каву в зернах можна на сторінці ambassador.cafe/ua/zernova-kava.html.

При покупці меленої кави важливо звертати увагу на ступінь помелу. Різниця виражається в часі. Чим грубіший помел, тим менше він триває.

Часто виробники додають в мелену каву різні суміші. Виявити їх дуже легко: достатньо взяти склянку з холодною водою і кинути туди трохи кави. Якщо вода стане коричневою – в напої багато зайвих добавок.

Важливо також звертати увагу на те, натуральна кава чи ароматизована. Ароматизатори створюють приємний присмак, але заглушають індивідуальність самого напою. Тому цінувателі вважають за краще вибирати натуральний варіант.

Кава, на думку багатьох – елітний напій. Саме тому, вибираючи її, потрібно приділяти увагу якості, щоб насолоджуватися справжнім смаком.