Останнім часом великою популярністю користується кухня азіатських країн світу, страви яких асоціюються з безліччю всіляких морепродуктів і, звичайно ж, рису. Деякі країни, наприклад, Японія, славляться стравами, здавалося б, з несумісними інгредієнтами. Одними з таких страв, які отримали найбільше поширення, стали роли і суші. Приготувати смачну японську їжу в домашніх умовах цілком реально або ж скористуватися послугою доставка суші Origami. Замовлення готового сету збереже час на приготування та пошук спеціальних продуктів. Однак багато хто хоче самостійно попрактикуватися у приготуванні ролів. При цьому важливо підібрати рис для ролів або суші і не зіпсувати його при варінні.

Варто відзначити, що приготування ролів і суші насправді є досить складним процесом і вимагає певних знань, навичок. Велике значення японці приділяють правильному варінню рису, дотримуючись пропорції і стежачи за якісним промиванням крупи. Варто ще приділити увагу правильному підбору рису, адже по-справжньому смачна страва вийде тільки з спеціально підібраним сортом. Сьогодні існує безліч сортів рису, кожен з яких відрізняється зовнішніми параметрами, смаком і способом варіння. Є окремі сорти для приготування розсипчастих каш, є для смачного плову. Звичайно ж, вони абсолютно не годяться для суші.

У великих містах проблема з вибором правильного сорту рису встає не настільки гостро. Практично в кожному великому супермаркеті є відділ для приготування цих японських страв, там завжди можна знайти заповітні пакетики з написом «Рис для суші». Якщо подібних магазинів поблизу немає, допускається використовувати звичний круглий рис. Якщо дотримуватися всіх правил приготування то, різниця між ним і японськими сортами буде зовсім не відчутна. Категорично не можна готувати роли і суші на основі довгозернистого, а також обробленого паром рису. Смак страви буде далекий від ідеалу, та й не факт, що вдасться згорнути рівні, красиві роли.

Рис для суші та ролів повинен бути круглої форми, досить великим і твердим. Сорт може бути будь-яким, головна вимога - це великий відсоток клейковини в зернах, завдяки чому готовий продукт вийде досить щільним і клейким - це потрібно, щоб утримати потрібну форму. При цьому він не повинен залишатися на зубах під час їжі і липнути до рук під час приготування. А також рис не повинен бути надто сухим - роли будуть сухими, а начинка буде випадати. Таке блюдо буде неможливо їсти не тільки паличками, а й стандартними приладами.