Багатьох наших співвітчизників хвилює питання, чи варто відкривати депозити у 2019 році. Адже тримати гроші «під подушкою» зовсім не вигідний варіант – так вони не принесуть ніякої користі, а за їх збереження необхідно постійно тривожитись.

Ситуація у депозитному секторі українських банків

Звіт НБУ показує, що на банківських депозитних рахунках осідає все більше власних коштів українців. Лише за листопад 2018 року гривневі вклади досягли відмітки у 258,6 млрд. гривень, що на 0,4% більше, ніж у 2017 році.

Згідно цього ж звіту НБУ видно, що у валютні депозити у банках українці вірять більше. За показниками звіту депозити у доларах та євро збільшилися на 1,4%, що становить 8,6 млрд. доларів США. Люди як і раніше побоюються відкривати гривневі депозити через страх, що гривня знову переживатиме девальвацію. І цьому може бути 2 основні причини:

1. Дефіцит бюджетних коштів, через який гривню можуть принести у жертву експорту.

2. Вибори президента України, на які можуть піти значні кошти.

В цілому, з липня 2018 року і до сьогоднішнього дня спостерігається тенденція до зростання процентних ставок по депозитам у банках України. Фінансові експерти позитивно відносяться до того, щоб українці робили депозитні вклади на довгостроковий термін. Адже згідно розрахунків, ставки знаходяться на такому рівні, що зможуть перекрити рівень коливання інфляції.

На поточний рік прогнозується наступна сітка інфляції:

  • сприятливий прогноз – 7,27%;
  • несприятливий прогноз – 13,3%;
  • базовий – 9%.

Також, згідно експертних оцінок НБУ, у 2018 році був поставлений абсолютний рекорд по найбільшій депозитній відсотковій ставці – 18% річних.

Депозитні ставки у різних банках України

Щоб обрати для себе найбільш вигідний банк для вкладання коштів, варто вивчити всі пропозиції по Україні, порівняти ставки і тільки тоді відкрити депозитний рахунок. Сьогодні в Україні відсотки по депозитам підвищують як крупні банки, так і середні.

Якщо зробити порівняльний аналіз гривневих відсоткових ставок по всім українським банкам, то можна дійти висновку, що:

  • найвищий відсоток серед національних банків пропонує Укрексімбанк – 15,6 і 16,6% за 6 і 12-місячний депозит;
  • найвищий відсоток серед банків з іноземним капіталом пропонує Прокредит Банк – 17% річних за 12 місяців;
  • серед банків з українськими активами найвигідніша пропозиція у банка Кредит Дніпро – 18% за 12 місяців і Мегабанк – 17% за 6 місяців;
  • в невеликих банках РВС Банк і Форвард також можна відкрити депозит під 18% і 17,5% річних.

Якщо говорити про доларові депозити, то найвищі відсотки обіцяють:

  • Укргазбанк - 4,25% і 4,75% за 6 і 12 місяців;
  • Прокредит Банк і Кредо Банк (4,5% і 2%);
  • Таскомбанк і Мегабанк (5% і 4,5%);
  • РВС Банк – 4,75% за 6 місяців і 5,5% за 12 місяців.

Тож, якщо ви бажаєте накопичити кошти на придбання чогось дорогого чи просто заробити на вкладанні коштів у банківські депозити, то варто в першу чергу проаналізувати, в який банк краще всього вкласти гроші.

Гарантування депозитів ФГВФО

Щоб гарантовано отримати свої депозитні кошти назад, в разі, якщо банк збанкрутує, необхідно відкривати депозит лише у тому банку, який є учасником Фонду Гарантування Вкладів фізичних осіб. Це державний фонд, який повертає українцям депозитні кошти від 200 тис. грн. у разі визнання банківської установи неплатоспроможною.

Кошти з депозитних рахунків повертаються не залежно від того, в якій валюті вони були покладені. Але повернення коштів здійснюється у гривнях, у перерахунку згідно курсу НБУ. Якщо раніше на повернення коштів йшло по 5-6 місяців, то зараз ця процедура спрощена та доведена до часового періоду в 1-3 місяці.