Про гарні зуби і чарівну посмішку мріють і чоловіки, і жінки. Та нажаль не всіх природа благословила таким даром, як красиві і рівні зуби. Тому серед відвідувачів стоматологічних кабінетів так багато пацієнтів, які бажають позбавитися від цієї проблеми медичним шляхом.

Якими методами вирівнюють зубний ряд сучасні стоматологи-ортодонти, що є показанням до цього і у що не потрібно вірити – читайте далі, джерело: клініка iStomatolog.

Головний міф щодо вирівнювання зубів у дорослих людей

Не зважаючи на розвиток електронних ЗМІ і доступність інформації в мережі інтернет широкому загалу, і досі між пацієнтами блукає міф, що вирівняти зуби і позбавитися від дефектів щелеп можна лише молодим людям, а дорослій людині залишається лише мріяти про це.

Та сучасна стоматологія досягла того рівня, коли її можливості стали дивовижними, і сьогодні не зважаючи на вік будь-яка людина може дозволити собі вирівняти зубний ряд та виправити прикус спеціальними методами. Звертайтеся до фахівця і дізнавайтеся, що вам можна зробити. Єдиною відмінністю лікування дорослої людини від дитини є те, що цей процес займе дещо більше часу.  

Показання до вирівнювання зубів

Звертатися до ортодонта та лікувати нерівність зубного ряду мають пацієнти у яких спостерігається:

  • патологія прикусу;
  • окремі неправильно розташовані зуби;
  • щілини між зубами;
  • викривлення зубних рядів чи порушення положення щелеп;
  • скученість зубів;
  • сильно виступаючі передні зуби;
  • отримані внаслідок травм аномалії зубо-щелепної системи;
  • болі та хруст у скроневому та щелепному суглобах;
  • дефект дикції, спричинений неправильним прикусом.

Протипоказаннями до вирівнювання зубного ряду є сильні алергічні стани, не вилікуваний карієс, зношені коронки на зубах, зубний камінь та запальні процеси ясен у стадії загострення.

Методи вирівнювання зубного ряду

В арсеналі стоматологів та ортодонтів існує багато видів конструкцій, створених для вирівнювання зубного ряду, як у дітей, так і у дорослих. Основними та самими популярними є наступні методи:

1. Брекет-системи, які бувають різних видів.

2. Пластини, що можна знімати.

3. Капи та скоби.

4. Вініри.

5. Елайнери.

Якщо ви бажаєте максимально скоротити період лікування брекетами, то варто звернути увагу на такий їх вид, як безлігатурні (самолігуючі) брекети. Це сучасна система нового покоління, яка прискорено сприяє переміщенню зубів і дає результати вже на початку лікування. Досягається це завдяки тому, що еластичні лігатури замінюють металевими, а це дає змогу більш міцно і ефективно утримувати дуги в пазі.

Якщо користуватися таким видом брекетів, то кількість відвідувань стоматолога значно зменшується, адже не потрібно часто замінювати еластичні лігатури. Це надзвичайно зручний метод для тих людей, у яких немає часу чи можливості часто приходити до лікаря. Недоліком таких систем є те, що вони досить дорого коштують.

Бажаючим носити брекети майже не помітно, сучасна стоматологія пропонує лінгвальні брекети, або «невидимі». Їх кардинальна відмінність від всіх інших видів брекет-систем у тому, що кріпляться вони на внутрішній стороні зубів, саме тому вони майже не помітні оточуючим.

Мінусами цього методу є:

  • висока ціна;
  • необхідність 1-2 тижні звикати до наявності конструкції у ротовій порожнині;
  • вимагає більш ретельного догляду;
  • в перші дні після встановлення можуть бути проблеми з дикцією.

Досягнення бажаних результатів та омріяної красивої посмішки залежить від правильності підбору методу вирівнювання та від дисципліни пацієнта. Тому звертайтесь до професіоналів та виконуйте всі їх рекомендації.