Сьогодні камін являється основною окрасою будинку, правдиво розповідаючи про матеріальний стан, та естетичні вподобання власника житла. За свою багатовікову історію конструкція каміна зазнала значних змін. Зараз наявність каміна найчастіше пов’язується з уявленням про ідеальну комфортність житла, притягуючи до себе увагу гостей. А починалась історія каміна з виконання утилітарних функцій: обігріву людей та приготування їжі. Вогонь забезпечував можливість самого життя людей на зорі зародження цивілізації.
Вибір каміну для забезпечення комфорту житла
Вимоги до каміна прості:
- він не повинен диміти за жодних обставин;
- повинен гарно прогрівати повітря в приміщенні, та відповідати його стилю.
Сучасні каміни виконуються в різних стилях:
- класичному;
- кантрі;
- модерн;
- хайтек.
Можливе поєднання кількох стилів.
Вибирати камін треба так, щоб він гармонічно інтегрувався в інтер’єр приміщення.
Також, треба звернути увагу на єдність функціональності та стилю (ергономічність).
Сайт компанії Камінін надає можливість для знайомства з різноманітними моделями камінів найбільш відомих світових брендів: Jotul та Austroflamm, Hoxter та Rocal, Scan та інших.
Каміни бувають двох основних типів: відкритого та закритого.
У відкритих камінах топка не закривається, і такі моделі встановлюють більше з метою отримання естетичного задоволення від споглядання відкритого вогню. Каміни такого типу мають досить низьку тепловіддачу, що не перевищує 30%.
Для обігріву великих площ слід зупинити свій вибір на камінах закритого типу. Вони здатні віддавати до 80% тепла в приміщення.
Для виготовлення топок камінів використовують чавун або сталь. Вибір матеріалу топки - питання смаку. Кожен матеріал має свої переваги. Чавун являється найкращим акумулятором тепла, але він досить крихкий. Сталь має високу стійкість до ударів при високих температурах та відрізняється більш привабливою ціною.
Для встановлення каміна про вентиляційну та димову шахту слід подбати на стадії будівництва. Якщо такі комунікації відсутні, то є можливість скористатися електрокаміном, який чудово імітує живий вогонь.
В залежності від розмірів приміщення можна вибрати вбудовані, острівні (що стоять окремо), та пристінні моделі камінів. Вбудовані каміни монтуються на стадії будівництва, тому такий вибір слід робити заздалегідь. Решту моделей монтують у зведених будинках. Але треба провести розрахунки на несучу здатність підлоги, при необхідності її треба зміцнити.
Вимоги до монтажу камінів
Монтаж камінів являється дуже відповідальною справою, тому такі роботи повинні виконувати професіонали. Компанія «Камінін» має ліцензію на виконання робіт по монтажу камінів.
Спеціалісти компанії мають необхідну кваліфікацію та досвід виконання монтажних робіт понад 10 років. Періодично співробітники проходять навчання. Спеціалісти беруть участь в роботі тематичних семінарів та конференцій.
При виконанні монтажних робіт беруться до уваги конструктивні особливості будівель, рекомендації виробників обладнання, побажання клієнтів. Роботи ведуться з дотриманням чинних нормативних вимог.
Також, спеціалістами компанії надаються послуги по післягарантійному обслуговуванню змонтованих камінів та печей. Регулярне обстеження камінів дозволяє усунути недоліки в роботі обладнання, та гарантувати безпечну експлуатацію камінів.
Тільки професійний ліцензований монтаж дозволяє не турбуватися за безпеку близьких людей, та довгі роки насолоджуватися теплом живого вогню.