Стародавній Єгипет. Як багато втілилось у цьому словосполученні.
Уся палітра почуттів: від гіркого відчаю шкільних спогадів, коли проклинаєш все, завчуючи ці занудні імена фараонів та історичних періодів. І до сучасності, коли, сидячі у залі кінотеатру забуваєш проковтнути поп-корн, бо вся увага прикута до перепитій чергового блок-бастеру в якому всі намагаються подолати прокляття мумії.
Та, як би там не було, цей період історії людства – бентежить та заворожує. Особливо сьогодні – неймовірно тяжко повірити в те, що тисячі років тому люди могли існувати. При чому не просто існувати, а насолоджуватися життям з розвиненою медициною, гуманітарними аспектами життя з зубною пастою, нарешті! Поринаючи в історію Стародавнього об’єднання Верхнього та Нижнього царств, тяжко повірити в те, що взнаєш. Інноваційні методи обробки земель у непризначеному для цього регіоні, неймовірні, навіть за сучасною градацією, інвазійні медичні операції, побут та культурне життя, в якому б не прижилось багато сучасних «зірок» сцени.
Єгипет захоплює та викликає захват. І ці почуття не полишають навіть при тривалому та детальному вивченні. В нас же викликає Єгипет викликає чимало натхнення ще з однієї причини. Через представниць прекрасної та тендітної статі, що керували цим велетенським царством у криваві та доволі дикі патріархальні часи. Саме про них ми сьогодні і розповімо.
Ми не будемо обтяжувати вас розповіддю про всіх правительнець стародавньої держави – за таких умов ця стаття перетворилась би в немаленьку книгу. Проте, ми спробуємо ознайомити читачів з найцікавішими представницями з інтригуючими біографіями та непростими долями.
І розпочнемо ми з неї. Нефертіті. Фактично – ікона, символ жіночої сили та краси свого часу. З тих пір, як в 1912 році, археологами був знайдений її легендарний бюст, її постать розірвала тісні рамки історичної науки та стала невід’ємною часткою масової поп-культури.
Будучи головною дружиною Амехотепа IV, вона відігравали надзвичайно важливу роль у політичному житті Єгипту. Як це не дивно, але її життєвий шлях до сих пір не вивчений ретельно. Та, навіть ті факти, щ нам відомі – викликають справжній захват. Приміром, вона стала рушійною силою у зміні релігійних догматів та переходу від багатобожжя до монотеїзму. І, так, після цього найважливішим богом став Атон, а не Ра, який мав величезну кількість адептів та й просто прихильників. Ра, взагалі – надзвичайно цікавий персонаж, якщо ви хочете переконатись в цьому самостійно – ласкаво просимо погортати його книгу Book of Ra. Та й взагалі, не відмовте собі в задоволенні вивчити бібліотеку LV BET, в якій так просто знайти свій власний талісман удачі.
На відміну, від Нефертіті, що зображувалась рівнею свого чоловіка та правила царством після його смерті, наша наступна героїня – вражала не стільки своїми політичними навичками. Клеопатра відома як спокусниця та майстер інтриг. Усунувши загадковим чином від правління свого брата, вона не гребували нічим – навіть собою. Затягнувши в своє ліжко Марка Антонія, аби врятувати свою державу від захоплення Римом. Проте, це не допомогло, і їй довелось випити отруту. Ретельно підібрану отруту, бо Клеопатра витратила чимало часу та рабів на пошук самого безболісного зілля.
Яххотеп І – велика жінка, що «піклувалась про свої солдатів, повернула тих, хто втратив віру та дух, усмирила Верхній Єгипет та прогнала заколотників». Її настільки любили та поважали, що поховали з військовими почестями, що взагалі унікальна ситуація.
Хенткаус І, мало вивчена постать, що зображувалась з владними символами та була похоронена як фараон-чоловік. А це вже каже про те що дифірамби, оспівані їй у літописах, як мінімум не брешуть.
І на останок – наша улюблена цариця Нефертарі. Отримала титул Великої цариці вже у перший рік керування. Увійшла у історію як неабиякий дипломат та розумний, зважений політик. Справжній приклад навіть для сучасних жінок-політиків.
Ми сподіваємось, що наша коротка розповідь зацікавить вас та схилить до більш детального вивчення цієї теми. А ми збережемо сподівання, колись продовжити цю розмову, бо, тяжко сперечатись, що вона надихає ї наділяє крилами.