Вчителі розглядають домашні завдання учнів як невід’ємну частину навчально-навчального процесу. Це важлива форма, яка збагачує та доповнює роботу учнів у шкільні години. Урок лише в поєднанні з домашніми завданнями українська мова 3 клас створює повну одиницю навчального процесу.
Домашнє завдання є обов'язковим, зазвичай виконується вдома, метою є розширення, поглиблення та закріплення своїх знань та впровадження самостійності у виконанні завдань. Воно може полягати в зборі інформації, спостереженнях, вирішенні питань та їх написанні. Багато вчителів та батьків вважають, що надмірне домашнє завдання може призвести до перевантаження учнів. Це умова, коли гігієнічні норми інтелектуальної праці перевищені, через що батьки намагаються обмежити кількість домашніх завдань для дітей.
Цілі домашнього завдання:
- закріплення матеріалу уроку,
- доповнення та поглиблення інформації, отриманої в школі,
- впровадження самостійної роботи, наприклад, творчого характеру,
- формування правильного ставлення до роботи,
- вирішення теоретичної чи практичної задачі,
- поглиблення навичок навчання,
- підготовка матеріалу до нового уроку.
Щоб учень добре засвоїв контент, який передає вчитель, його необхідно закріпити, що зазвичай відбувається вдома. Тому два типи домашніх завдань (усне та письмове) покликані:
- формувати та вдосконалювати навички ефективного та правильного говоріння та письма, тобто написання нарисів, виконання вправ та завдань,
- розвивати навички розуміння,
- розвивати навички мислення,
- вдосконалити методи читання та декламування,
- записувати знання та вміння, набуті в класі,
- підготувати матеріал до уроків, спостережень, зібрати матеріали,
- використовувати енциклопедії, словники та інші джерела знань.
При самостійному домашньому завданні учень набуває необхідних навичок та звичок. Навчання вдома також має великі освітні цінності:
- учень долає труднощі у навчанні,
- виховує та розвиває такі риси характеру, як: наполегливість у досягненні мети, віра у власні сили, сміливість, старанність, регулярність, акуратність,
- розвиває власну інтуїцію, винахідливість та творчі таланти.
Домашнє завдання може виконати всі ці цінності лише в тому випадку, якщо використовуються правильні типи домашніх завдань, коли саме завдання виконано належним чином на уроці, коли завдання належним чином організовані та, нарешті, контролюються.