Відповідно до законодавства переважна більшість держпідприємств повинні закуповувати товари або послуги виключно через тендери на авторизованих електронних майданчиках. Держзакупівлі завжди викликали підвищений інтерес у бізнесменів. Кожен бізнесмен прекрасно розуміє, що договір, укладений з державною установою, — це шанс реалізувати товари та послуги своєї компанії в тих обсягах, які заявлені замовником, а у держустанов вони зазвичай вельми солідні.
За типами предметів закупівель тендери поділяють: товари; послуги; роботи.
Конкурси на rialto тендер також поділяються на відкриті та закриті, можуть проводитися в один або два етапи. У відкритих конкурсах (тендерах) можуть брати участь будь-які правомочні постачальники.
Хто може брати участь у державних закупівлях?
Основними суб'єктами ринку державних послуг виступають замовники, організатори і постачальники.
- Замовники - державні органи, державні установи, а також державні підприємства. Крім того, в цю категорію входять юридичні особи, 50 і більше відсотків акцій яких належать державі, а також афілійовані з ними юридичні особи. Виняток - національні холдинги, національні компанії та афілійовані з ними юридичні особи.
- Організатор державних закупівель - юридична особа або структурний підрозділ, що діє від його імені, яке здійснює організацію та проведення державних закупівель.
- Постачальник - фізична особа, яка здійснює підприємницьку діяльність, юридична особа, тимчасове об'єднання юридичних осіб, що виступає в якості контрагента замовника в укладеному з ним договорі про державні закупівлі.
Слово тендер є аналогами таких термінів як аукціон або конкурс. Кожна організація (компанія) яка потребує в послугах або ж в товарі, прагне звести до нуля всі ризики, пов'язані з вибором неякісних товарів або послуг, так само прагне отримати товари або послуги з максимальною вигодою і найкращою якістю в співвідношенні якість-ціна. У теперішній час всі серйозні організації, в тому числі і приватні регламентують процедури закупівлі товарів або послуг.
Хто може оголосити тендер
Тендери проводять приватні компанії, а також держкомпанії і бюджетні установи. Перші публікують запити на будь-яких електронних майданчиках: власних сайтах і агрегаторах. З рештою все складніше: інформація про тендери розміщується на акредитованих електронних торговельних майданчиках (ЕТМ).