В кінці навчального року, багатьом учням здається, що до наступних ЗНО ще дуже багато часу, учні влітку та на канікулах забувають про необхідність вчитися й повністю віддаються відпочинку.
Саме такий підхід до навчання багатьох школярів завело в глухий кут, бо вже начало лютого і до іспитів залишилося не так багато часу!
Настав той час, коли, потрібно зібратися з силами й поглянути в обличчя правді – своєчасне навчання влітку могло дати найкращі результати. Тому що в цей час не потрібно думати про домашнє завдання і не треба намагатися закрити "прогалини в навчанні", в цей час була можливість повністю присвятити час вивченню математики для ЗНО!
Адже насправді, в шкільній математиці дуже обмежена кількість тем, які треба вивчити для якісної підготовки та здачі ЗНО! Так, в школі ми кілька років поспіль вивчаємо тему "графіки функцій" і складається враження, що це все дуже складно і це потрібно вчити та "зубрити" роками. Нічого подібного! Дана тема, то, можливо зрозуміла повністю всього за кілька днів навчання й "зубрити" в ній взагалі нічого не треба!
Школяр! Наш тобі порада: не піддавайся смутку, бери себе в руки бо підготовка до математики може бути дуже простою, але починати требо вже зараз! Ти зможеш зробити це якісно і набути впевненості. Будеш ти готуватися сам або з репетитором — починати треба саме зараз!
Розбери всю математику на теми та проходь по одній темі в тиждень. Як готуватися до ЗНО з гарантією ми написали для тебе в цій статті. Якщо ти звернешся на сайт naurok.ua, вони створять план навчання і проведуть тебе по ньому без затримок і труднощів, таких звичних будь-якому школяреві.
Успішна здача ЗНО — це не тільки позитивний підсумок навчання в середній школі, але й запорука вступу в омріяний вуз, адже саме високий бал, отриманий на ЗНО, є можливістю стати студентом престижного університету. Щоб бути впевненими у своїх знаннях і набрати бажані бали, слід приділяти особливу увагу підготовці до здачі держіспитів.
Варіанти підготовки: від самостійної роботи до підготовчих курсів
Сам факт здачі ЗНО не повинен лякати випускників, оскільки в екзаменаційних завданнях міститься тільки той матеріал, який був вивчений протягом всіх одинадцяти років. Інше питання, що багато з того, що вчили в школі, вже встигло забутися. Тому підготовка до ЗНО повинна мати системний характер і бути орієнтована на розуміння матеріалу, а не на вгадування правильних відповідей. Готуватися до іспитів можна по-різному. Нумо проаналізуймо основні способи підготовки.
Підготовка в стінах школи — власне, через це проходить кожен учень одинадцятого класу. Вчитель дає завдання за матеріалами ЗНО минулих років для роботи в класі або в якості домашнього завдання, потім перевіряє та аналізує виконану одинадцятикласниками роботу. Принцип такої підготовки досить продуктивний, але його мінус полягає в тому, що нерідко на заняття з підготовки до ЗНО вчителю доводиться викроювати години поточних уроків, що, зрозуміло, не кращим чином позначається на навчальному процесі.
Підготовчі курси, та онлайн курси — це, мабуть, оптимальний варіант. За статистикою майже 50% всіх абітурієнтів вибирає саме такий спосіб підготовки до екзамену. Курси зазвичай організовуються приватними школами або спеціальними навчальними центрами, нерідко — на базі внз. Ведуть уроки там, як правило, досвідчені шкільні вчителі та викладачі вищих навчальних закладів. Заняття проводяться в міні-групах, що дає можливість педагогу працювати з кожним учнем індивідуально, але при цьому є і колективне навчання, що породжує здорову конкуренцію. А це благотворно позначається на навчальному процесі. Такі заняття мають системний підхід.