Не зважаючи на те, що акрил - матеріал досить відомий в в'язанні, далеко не всі знають достовірно про його властивості, а тому нерідко про нього складаються суперечливі думки. Отже, що ж являє собою акрилова пряжа, які її переваги і недоліки, особливості догляду та можливості застосування, сумісність з іншими матеріалами? Давайте розбиратися разом.

Світовий ринок нарікає по-різному акрил в складі пряжі, наприклад, на етикетці може значитися ПАН-волокно, крілор, орлон, Редон, нітрон, прелан.

Акрилові волокна є результатом проведення складних хімічних реакцій на виробництві - іншими словами, виходять синтетичним шляхом. Звідси і випливає як ряд переваг пряжі, так і її недоліки.

Плюси і мінуси

В'язальниці часто зупиняють свій вибір на акрилової пряжі Alize Puffy - вона дуже зручна в роботі.

Для тих, хто тільки починає пробувати себе в такому вигляді рукоділля, як в'язання, акрилова пряжа - те, що потрібно. Вона легко формується в петлі, та не плутається.

Акрилові волокна міцніше натуральних (наприклад, вовняних), а тому речі з них служать довше. Вироби з якісних акрилових ниток добре тримають форму. Якщо до догляду за такими речами підійти відповідально, то вони не сядуть і на них не буде катишек.

Не зважаючи на те що акрил - синтетика, він приємний на дотик і не викликає дискомфорту при носінні речей, виготовлених з нього. Крім того, оскільки акрилова пряжа синтетична, їй не любить ласувати моль. До переваг пряжі можна віднести і її привабливу ціну, особливо в порівнянні з дорогою пряжею з натуральних волокон.

Акрилові волокна ідеальні для фарбування - це дає можливість виробникам отримувати з них яскраві і соковиті нитки, а споживачам - вироби найрізноманітніших насичених кольорів. Разом з тим, матеріал має стійкість до вигоряння, що дозволяє не турбуватися про те, що речі з акрилової пряжі вицвітуть на сонці.

До недоліків акрилової пряжі слід віднести низьку гігроскопічність. Крім того, як і будь-яка синтетика, акрил має тенденцію електризуватися.

У чистому вигляді і змішані

Існує як 100%акрилова пряжа, так і сумішеві, що складається з акрилу і будь-яких інших (як правило, натуральних) волокон, таку пропонує магазин пряжі. В останньому випадку співвідношення матеріалів може бути дуже різним. Акрилу в пряжі може міститися від 5% і більше.

Найчастіше акрил в пряжі змішаний з шерстю, мохером або бавовною. Наявність вовни і мохеру робить її більш теплою, а тому цілком прийнятним для шкарпеток навіть взимку. Мохер до того ж забезпечує виробу якісний пухнастий ворс. Наявність бавовни, в свою чергу, дозволяє шкірі краще дихати, а значить така пряжа підходить і для теплої пори року.

При виборі змішаної пряжі пам'ятайте про те, що переважати в ній будуть властивості того матеріалу, якого більше в процентному співвідношенні.