«Industry 4.0» — ініціатива вчених, політиків та бізнесменів, яка спрямована на підвищення конкурентоспроможності промисловості Німеччини за допомогою посиленої інтеграції кіберфізичних систем в робочі процеси. Перши прояви цієї ініціативи можна помітити починаючи з 2011 року.

 

Сам термін «Industry 4.0» був представлений на Hannover Messe був представлений однойменною групою ентузіастів, які поставили питання інновацій у німецькому виробництві та економіці. Варто відмітити, що першопочатково термін позначав саме виробничи технології и стосувався промислової сфери.

 

Industry 4.0 — що це?

 

Одна з головних ідей Industry 4.0 — повна автоматизація виробництва. Керівництво виробничими процесами відбувається в реальному часу з урахуванням всіх необхідних параметрів та умов. Кіберфізичні системи створюють копії об’єктів, завдяку чому стає можливим контроль фізичних процесів та прийняття децентралізованих рішень. Системи самостійно навчаються, проводять налаштування та можуть об'єднуватися в одну мережу. Технології дозволяють забезпечити комунікацію між машинами та персоналом. Така модернізація виробництва дозволяє створювати продукцію з точним урахуванням вимог замовника та максимально оптимізувати собівартість.

 

Платформа Industrie 4.0 вже об’єднала декілька тисяч підприємств та компаній. Досить велика кількість спеціалістів різного профілю рухаються у напрямку нових досліджень, інновацій та навчання у промисловості. Зараз можна з упевненістю говорити про початок «Четвертої промислової революції». Детальніше про терміни «Четверта промислова революція» та «Industry 4.0» можна дізнатись тут. Так чи інакше, новітні технології спонукають до переосмислення звичних бізнес-моделей та процесів виробництва.

 

Industrie 4.0 та Україна

 

В Україні активне обговорення ініціатив 4.0 почалось з 2014 року. Мова йшла про створення подібних ініціатив, спільнот та державних програм, які направлені на впровадження інноваційних рішень у сфері промисловості.

 

«Індустрія 4.0» — неформальне об’єднання брендів, підприємств, інтеграторів, асоціацій та інших учасників ринку, головне завдання якого — впровадження трендів 4.0 в українську промисловість та економіку. Прискорена діджиталізація та пошук нових рішень у промисловій сфері — одні з небагатьох способів   запобіганню домінації тренду «Україна – сировинний придаток розвинених економік».