Сьогодні  ми все частіше чуємо про випадки хуліганства, часті грабежі та навіть вбивства. І потрібно відразу відзначити, що часто злодії і гопники діють не чекаючи глибокої ночі. Прикладів більш ніж достатньо. Ось рядова ситуація. Йдете спокійно по вулиці і раптом до вас підходить група молодих людей. Без особливих причин починають вас ображати, провокувати, загрожувати насильством. Можете не сумніватися - далі підуть вимоги віддачі ваших сигарет, грошей, мобільника. А зустрінетеся в безлюдному місці, глухому провулку - фізичного насильства не уникнути.

Таку нахабність і "бєспрєдєл" важко, але можна якось пояснити. Наша повсякденне життя настільки відокремлює і ізолює людей, що практично кожен займається тільки собою, своїми справами.

Повна байдужість до оточуючих людей поступово стає характерною рисою міських жителів. Ми інколи не знаємо, хто живе поруч, по сусідству на сходовому майданчику, не кажучи вже про сусідній під'їзд.

Попросіть допомоги на вулиці і можете її не отримати. Свідоцтв і публікацій про хуліганство і грабежах більш, ніж достатньо, про це свідчать кримінальні новини на мукачево тудей. Але рідко у оточуючих вистачає сміливості втрутитися. І це також зрозуміло. Навіщо зайвий раз ризикувати життям і здоров'ям. Все частіше хуліганство, грабіж і розбій супроводжується застосуванням зброї. Сучасний кримінальний світ дуже плідний. Зростання злочинності серед неповнолітніх, крадіжки квартир становлять потенційну загрозу. Хуліганство та грабіж і розбій на вулицях, неухильне зростання наркоманів серед підлітків. Ці чинники потребують певних заходів обережності.

А якщо додати до цього нашу неуважність, легкодумство і непередбачливість - ситуація стає непередбачуваною і, дійсно, небезпечною. Можна очікувати будь-якого повороту подій.

Однак треба розуміти, що хуліганство та грабіж не завжди пов'язані з бажанням наживи та отримання якихось матеріальних благ. Іноді насильство і крадіжки провокуються малолітніми хуліганами і з інших причин.

Невмотивоване бажання випробувати себе, своїх приятелів на "слабо", на ступінь жорстокості, може призвести до трагедії. За статистикою третина вуличних злочинів пов'язані саме з цією мотивацією.

Світ сучасних молодих людей вкрай жорстокий. І для того, щоб якось виділитися із загальної маси, заслужити "авторитет" оточуючих, підліток не зупиниться ні перед чим. Він навіть готовий ризикувати власним життям і здоров'ям.