Культура соняшника займає важливе місце у світовому виробництві рослинної олії та багатьох інших важливих продуктів сільськогосподарського виробництва. Олія використовується в лакофарбовій, миловарній та хімічній галузі промисловості, при виробництві арматури, підлогових покриттів, водонепроникних матеріалів. Кошики соняшнику, макух і шрот можна використовувати на корм худобі. Соняшник - важлива медоносна та кормова культура в Україні. З насіння соняшника високої якості отримують рослинну олію, що займає важливе місце в раціоні населення планети.

Соняшник дуже продуктивна культура при дотриманні технологій вирощування. Важливо також купити якісне насіння. Насіння соняшника купити в Україні можна в маркеті Вашого поля Посівна, що реалізує не тільки посівне насіння, а також весь спектр засобів захисту рослин.

Всі заходи по обробітку грунту направлені на збереження ранньовесняної вологи в грунті та зупинці водної і повітряної ерозії. Під час обробки грунту проводять лущення стерні та глибоку оранку.

Як обробляти грунт, щоб отримати високий урожай соняшнику?

Поля, які мають високий рівень забур'яненості слід обробляти дисковими лущильниками на глибину 6-10 см. Потім проводиться глибока оранка. По мірі відростання бур'янів проводять культивацію на глибину до 10 см з боронуванням.

Якщо грунти не важкі, не запливають, то глибина обробки складає до 22 см. Якщо грунти важкі, то обробка грунту можлива до глибини 25-27 см.

Якщо поля сильно забур'янені, то корисним буде хімічний контроль бур'янів грунтовими гербіцидами. Досходове застосування гербіцидів на основі 2.4-Д допоможе знищити багаторічні коренепаросткові бур'яни. Після обробки на 10-15 день проводять оранку.

Якщо проводиться обробка грунту в регіонах, де можлива повітряна ерозія, то ефективним буде безполицеве розпушування грунту спеціальними плоскорізами із залишенням стерні на поверхні. Якщо поле підлягає водній ерозії, то корисним буде обробка поперек схилу, застосування плоскорізів, лункування та боронування зябу, щілювання.

Перед посівом проводять 1-2 культивації. Під культивацію для знищення бур'янів вносять грунтові гербіциди, такі як Дуал Голд, Харнес, Гезагард, Трефлан. Культивація проводиться на глибину залягання насіння. Насіння соняшника ціна якого в маркеті Посівна залежить від виробника, сіють на глибину 4-6 см. При цьому температура грунту для успішного проростання має складати 10-12 градусів.