Привіт. Сьогодні ми вирішили розповісти вам про оздоблювальний матеріал, який чи не найбільше використовується для ремонту та декорування житлових та нежитлових приміщень. Це керамічна плитка. Наш каталог-магазин«Львівпостачбуд» вже багато років працює на ринку оздоблювальних матеріалів.

Яка буває керамічна плитка

За функціональністю керамічну плитку поділяють на настінну та підлогову. Основні критерії поділу елементів керамічної підлоги та стін включають: спосіб виробництва, а також групу класу поглинання та стирання. За своїм виглядом: гладенька глазурована, матова, структурована та фриз. За формою: квадратна, прямокутна, гексикон, мозаїка.

Як зрозуміти, де та яку керамічну плитку використовують

Укладати керамічну плитку на підлогу можна у будь-якому приміщенні. Вона ідеально підходить для приміщень, які інтенсивно експлуатуються: коридор, кухня, ванна кімната або вітальня. Кахель на стінах - ефективна прикраса для кухні або ванної кімнати. Керамічну плитку часто використовують для громадських місць, медичних закладів, лабораторій, виробництв тощо. Використання керамічної плитки в оздобленні приміщення дозволяє легко та зручно доглядати за приміщенням та тримати його у чистоті.

Мозаїка привабливо виглядає та прикрашає альтанки, стіни у ванній кімнаті, на кухні чи у СПА-салоні. Вона ідеально підходить для розділення зон, укладання декоративних смуг або  оздоблення округлих поверхонь.

На що звернути увагу при виборі

До особливостей, на які варто звернути увагу, купуючи керамічну плитку можна віднести:

-твердість;

-опірність до ковзання;

-стирання;

-стійкість до бруду;

-стійкість до побутової хімії;

-водопоглинання.

Для вологих приміщень, таких як санвузол чи ванна кімната потрібна керамічна плитки зі стійкими характеристиками. Виробники керамічної плитки, зазвичай, представляють технічні параметри  у вигляді коду, що складається з цифр і букв. Відповідно до європейських норм існує чотири групи водопоглинання.

Найменше ковзає керамічна плитка з позначенням R9. Критична точка ковзання між 6 ° та10.Цього рівня достатньо для застосування керамічної плитки у більшості випадків: під'їзди, сходи, зали та коридори, кухні та ванні кімнати в будинках та квартирах.

Для кухні підійде керамічна плика твердістю (мінімум 5). Важливо те, що плитка є вогнестійкою. Тому її безпечніше використовувати, ніж інші рішення для оздоблення. Для терас найважливішим параметром при виборі є морозостійкість плитки, а також твердість, стійкість до механічних пошкоджень та легке обслуговування.

Хімічно стійкі види керамічної плитки не повинні змінюватися під впливом таких речовин як сіль, вода, побутова хімія тощо. Випробування на хімічну стійкість проводять відповідно до методу випробування, визначеного в PN-EN ISO 10545-13.

Стійкість до ковзання, важлива у випадку плитки вибору плитки для підлоги, що контактує з водою: в громадських приміщеннях, басейні, сауні, СПА, на кухні чи у ванній. Відповідно до німецької класифікації згідно DIN 51130, керамічну плитку поділяють на 4 групи, від R9 до R12, де опір ковзання зростає з групи R9 до R12.

Спеціальне маркування

Спеціальне маркування керамічної плитки – обов’язкова вимога діючого законодавства: українського та європейського. Та що саме підлягає маркуванню?

1. Сорт (або допустимість браку) керамічної плитки: 1 – синій,  2 – червоний, 3 – червоний. Допустимий обсяг браку розраховується на 100 шт. для кожного сорту окремо. Найменше – 5%.

2. Тон (або кольорова палітра) позначається за кожною партією. Тон розраховує спеціальна комп’ютерна програма. Але у процесі виготовлення остаточний колір може значно відрізнятися. Тому експерти будівельного ринку вважають, що потрібно купувати керамічну плитку із запасом, щоб у разі втрати тон і візерунок не відрізнявся.

3. Калібр (або розмір) керамічної плитки теж може змінюватися, залежно від партії та відрізнятися від номінального. Таке відбувається через використання натуральних компонентів у виробництві плитки. У процесі випалювання, керамічна плитка може змінитися. Відбувається це, незалежно від технології. Показником «0» позначають плитку ідеального розміру. Від 1 до 5 – позначають керамічну плитку із відхиленням розміру у  бік збільшення. Від 6 до 9 -  у сторону зменшення. Найближча до ідеального розміру керамічна плитка - та, яку розрізають на спеціальному станку і доводять її до готового вигляду. Використовуючи такі вироби у формуванні дизайнерських малюнків, потрібно пильнувати, щоб керамічна плитка була з однієї партії. Деякі бренди додатково маркують власну продукцію: цифрами та буквами.

Переваги покупки у «Львівпостачбуд»

Ми пишаємося співпрацею із нашими колегами – виробниками та логістичними компаніями,  які допомагають запропонувати нашим клієнтам найкраще. Купити у «Львівпостачбуд»- це як виграти лотерею – завжди приємно, незалежно від суми. Наш магазин пропонує зробити покупку у розділах каталогу та категоріях. Недорогі пропозиції – це завжди бездоганна якість і доставка обраного товару по Україні. Не вірите? А ви спробуйте!