Агрохімічний аналіз грунту проводять на землях, призначених для вирощування різних культур: садові ділянки, фермерські наділи. В результаті агрохімічного аналізу грунту представляється можливим зрозуміти які саме добрива і в якій кількості потрібно вносити. Крім того, раціональне використання добрив зменшує їх негативний вплив на навколишнє середовище і дозволяє довго зберігати родючість грунту на високому рівні. Агрохімічний аналіз допоможе раціонально використовувати добрива, отримуючи максимально можливі і високоякісні врожаї, а також одночасно піклуючись про грунт. Це дослідження рекомендується проводити хоча б кожні п'ять років, щоб постійно підтримувати врожайність і стан грунту на належному рівні.

Чому необхідний цей аналіз?

Завдяки комплексу досліджень ви зможете отримати повне уявлення про те, наскільки орні землі забезпечені мінеральним харчуванням, чи містять вони необхідну кількість водню, з'ясувати їх механічний і хімічний склад.

На підставі отриманих даних можна точно визначити тип добрив, необхідних для кожного окремого поля, саду або городу. Не менш важливо і правильно розрахувати їх кількість, щоб не перенаситити грунт окремими, нехай і корисними елементами. Завдяки цьому вдасться дотриматися оптимальну пропорцію, при якій використання добрив буде приносити користь, а їх негативний вплив на навколишнє середовище зведеться до мінімуму.

Що із себе представляє аналіз?

Аналіз грунту за агрохімічними показниками являє собою комплекс різнопланових випробувань наданих зразків, що проводяться в умовах акредитованої лабораторії, оснащеної найсучаснішим обладнанням. В ході його виконання кваліфіковані співробітники визначать наступні властивості пробних зразків:

  • Кислотність, обумовлюється кількістю іонів водню і обмінних іонів алюмінію в поглинає шарі;
  • Склад органічної основи, що представляє собою речовини природного походження, в тому числі гумус, продукти розпаду тварин і рослин, значною мірою визначають рівень родючості;
  • Механічну структуру зразка, співвідношення в ньому різних суспензій;
  • Кислотність, рівень якої дуже важливо знати при виборі агротехнічних методів впливу на землі;
  • Ступінь лужної насиченості грунту;
  • Рівень вмісту солей азотної кислоти, оскільки нітрати, поглинені сільськогосподарськими культурами, різко негативно впливають на здоров'я людини.