Масаж - це фізичний вплив на людські м'язи і шкіру. Існує безліч видів і методик проведення процедури. Масажі є хорошим методом лікування і профілактики захворювань опорно-рухового апарату та зняття втоми. Кожен із видів має своє призначення і покази, в цілому процедура корисна, але перед записом до спеціаліста варто враховувати показання та протипоказання.

Для кожного виду вони можеть відрізнятися. Тому перед записом на масаж варто проконсультуватися зі спеціалістом. Знайти масажиста в Івано-Франківську можна на сайті barb.ua. На сторінці https://barb.ua/uk/ivano-frankovsk/spa/massazh представлені кращі спеціалісти міста. Перед записом на процедуру рекомендуємо ознайомитися з відгуками і цінами на послуг.

Основні види масажу

Назва процедури «масаж» прийшла з Греції. У перекладі означає «м'яти, погладжувати, місити». Він був відомий ще 3 тис. років тому. Його використовували багато стародавні племена, які мешкали на територіях сучасних Іспанії, Італії, Індії, Японії.

На замітку! Тривалість разової сучасної процедури становить не більше 30-40 хв.

Процедуру можна розділити на кілька груп за призначенням:

 1. Загальний. Стосується всіх частини тіла, виконується протягом години. Є маса методик і прийомів, які залежать від призначення і мети масажу.
 2. Місцевий. Це вплив на окремі частини тіла.
 3. Гігієнічний масаж. Призначений для загального зміцнення організму, профілактики появи стресових ситуацій.
 4. Спортивний. Завдяки подібним процедурам готують атлетів до навантажень або відновлюють спортсменів після травм і розтягувань Ціна подібних процедур становить приблизно 500 гривень.
 5. Лікувальний. Це корисна процедура, яка допомагає в лікуванні захворювань.

Медичний масаж також ділиться на кілька груп:

 • Класичний масаж. Процедура передбачає вплив на місце, що турбує, або ділянки тіла, які розташовані поруч. Вартість такого масажу починається від 150 гривень.
 • Рефлекторний. Проводят масування не тільки поверхневих шкірних покривів, але і глибинних органів і тканин.
 • Періостальний масаж. Завдяки періодичному впливу на певні точки відбувається вплив на окістя.
 • Апаратний. Процедури проводяться з використанням спеціальних пристосувань: вакуумних, ультразвукових, вібраційних. Вартість процедур залежить від використовуваного обладнання (від 100 гривень).
 • Самомасаж. Подібні процедури людина може виконувати самостійно.
 • Сполучно-контактний масаж. В результаті роботи фахівця відбувається вплив на підшкірну сполучну тканину.
 • Точковий. Розслабляючий і тонізуючий ефект досягається шляхом впливу на певні точки.

Популярні види масажу

Найбільш популярний у всьому світі розслабляючий масаж. Вартість подібної процедури відрізняється від використовуваних методик: від 200 до 600 гривень.

Сьогодні існує величезна кількість варіантів розслабляючуго масажу, які задовольнять навіть найвибагливіших клієнтів:

 1. Тайський масаж. Подібна процедура чимось нагадує йогу, так як грунтується на правилах циркуляції енергії всередині організму. Майстер знімає напругу м'язів, заспокоює тіло клієнта.
 2. Іспанський хіромасаж. Підвищує тонус м'язів, налагоджує обмінні процеси, підсилює кровообіг.
 3. Тибетський. За основу беруться різні масла, без яких проведення процедури неможливо. Під час масажу відбувається проробка м'язів, омолодження, зволоження та живлення шкіри.
 4. Стоун-терапія. Заснована на використанні каменів. Мінерали різних видів нагріваються і розкладаються по тілу. Чергування гарячих і холодних камнів дозволяє не тільки повністю розслабитись, а й має лікувальні властивості.

Кожен вибирає свій оптимальний варіант, який дозволяє максимально розслабитися.

Плюси і мінуси масажу

Найчастіше негативні моменти масажу, як оздоровчої процедури, пов'язані з непрофесіоналізмом майстра, який його виконує. І це проявляється не тільки в недотриманні порядку і схеми виконання процедури. Перед початком сеансу фахівець повинен вивчити історію хвороби, щоб процедура в результаті не нашкодила здоров'ю.

Зазвичай вплив на організм відбувається шляхом надавлювання на точки. Якщо дії будуть виконуватися неправильно і некваліфіковане, то процедура може привести до загострення хронічних захворювань.

Позитивні сторони:

 • стимуляція обмінних процесів;
 • зняття головного болю, набряклості, втоми;
 • покращення загального самопочуття, циркуляції крові;
 • покращення роботи систем і органів;
 • зниження ваги;
 • підвищення еластичності м'язової тканини, поліпшення стану шкіри.

Із загальним позитивним ефектом у людини підвищується активність, пропадає почуття втоми.

На замітку! Якщо після процедури масажу з'являється сонливість, відчуття легкої втоми, нежить, кашель, то маніпуляції були виконані правильно. Подібні симптоми повинні пройти протягом 2-4 годин.

Масаж корисний для організму людини. Дуже важливо правильно вибрати фахівця і тип процедури, коли це стосується класичного і медичного варіанту.