Задумайтесь, скільки літрів рідини Ви випиваєте на добу. І скільки корисних і шкідливих речовин потрапляє разом з нею в організм. Саме від якості води багато в чому залежать здоров'я, працездатність, стан шкіри, волосся і інших органів. Чи можна дізнатися про нього більше?

Так, розгорнутий аналіз води допоможе визначити її точний склад і концентрацію домішок. Він проводиться в лабораторних умовах, із застосуванням реагентів і спеціалізованого устаткування. Про це повідомляє «УкрХимАнализ»

Точність хімічного аналізу води досить висока. Перелік критеріїв якості залежить від виду досліджень. Найповнішим вважають розгорнутий аналіз, що дозволяє встановити до 50 компонентів деталі за посиланням https://himanaliz.ua/uslugi/khimicheskiy-analiz-vody/.

Zz4jBeg.jpg

Навіщо проводити аналіз води?

На думку експертів, лабораторний аналіз води буде корисний кожній людині. Його результати допоможуть:

  • Правильно підібрати тип очисної системи та фільтри (для будинку, квартири, офісу тощо).
  • Звести до мінімуму вплив шкідливих зовнішніх факторів на здоров'я. Дані хімічного аналізу води допоможуть налагодити травлення і роботу серцево-судинної системи, поліпшити стан шкіри, нігтів, волосся та ін.
  • Захистити побутову техніку від передчасного виходу з ладу.
  • Визначити придатність рідини для пиття (особливо важливо мешканцям заміських будинків і дач).

Крім того, аналіз води допоможе поліпшити смак їжі і напоїв, які ми щодня вживаємо. Адже знаючи причини появи поганого присмаку, з ними простіше боротися.

Коли потрібен лабораторний аналіз води?

Багато українців цікавляться, коли потрібно проводити аналіз води. Експерти радять звернути увагу в першу чергу на її колір, прозорість і смак, а також на відсутність різкого запаху. Якщо Вас не влаштовує хоча б один з показників, краще звернутися в лабораторію.

Терміновий лабораторний аналіз води проводиться при:

  • Сильний запах хлорки та інших хімічних речовин.
  • Появі зелені або іржі (помітно вже після 1-денного відстоювання в ємностях).
  • Маслянистих плямах на поверхні.
  • Неприємному металевому, гіркому присмаку.
  • Освіті накипу і білуватий наліт на стінках посуду після кип'ятіння.

У домашніх умовах можна провести простий тест: залиште кілька крапель води на чистому склі або дзеркалі. Якщо після випаровування вологи залишилися помітні сліди, в воді містяться сторонні домішки. Визначити їх вид і концентрацію, а також безпеку для здоров'я допоможе хімічний аналіз води.