У певний момент нашого життя ми всі стикаємося з болісним фактом втрати дорогої нам людини. До цього ми зазвичай не готові, і це не дивно. Після смерті коханої людини вам необхідно приймати багато важливих рішень. Одним із найскладніших моментів є вибір надгробку, який на довгі роки буде нагадувати вам про померлого. Багато людей задаються питанням, які памʼятники в Ужгороді  будуть найкращими - гранітні чи мармурові, а може, варто вибрати інший тип каменю?

З яких видів каменю виготовлені надгробки?

Надгробки можуть бути виготовлені з різних матеріалів, таких як природний камінь, конгломерат кварцу або тераццо. Остання версія раніше була найпопулярнішою на кладовищах, але в наш час домінує природний камінь, який за естетикою та довговічністю значно перевершує інші матеріали. При замовленні надгробку найчастіше розглядають три типи каменю: граніт, мармур та пісковик.

Який надгробний камінь найкращий?

Різноманітність типів та кольорів, що пропонуються на ринку, може стати справжнім викликом для людини, яка стикається з дилемою вибору надгробка. Замовляючи пам’ятник, ви, як правило, очікуєте, що він буде виглядати естетично, і найголовніше - витримає випробування часом. Важливе значення мають також ціни на надгробки, оскільки вони є одним із факторів, що впливають на остаточне рішення щодо вибору матеріалу для пам'ятника.

У нашій країні граніт найчастіше використовують для виробництва надгробків. Завдяки своєму походженню цей камінь є дуже міцним матеріалом. Гранітні надгробки дуже популярні завдяки стійкості до подряпин та різного роду механічних пошкоджень. Вони також не бояться несприятливих зовнішніх факторів, таких як мороз або кислотні сполуки в атмосфері. Завдяки цьому вони ідеально підходять для нашого географічного регіону і здатні вижити в ідеальному стані дуже довго, часто набагато довше, ніж триває пам’ять про померлих.

Який колір надгробка слід вибрати?

Якщо ви вже визначилися з певним видом каменю, питання вибору кольору залишається. Історично на кладовищах переважали пам'ятники з темних плит. В даний час, крім чорного та сірого граніту, клієнти все частіше вибирають камінь кольору зеленої пляшки, темно-синього або відтінків червоного.

Найважливішим фактором, що впливає на вибір пам’ятника, є бажання померлого та смак замовника, але, приймаючи рішення щодо конкретного кольору, варто розглянути ще кілька питань. Багато що залежить від місця розташування самого надгробка. Якщо він знаходиться в затіненому місці, найкраще зупинити свій вибір на світлому граніті, який створює контрастне враження.