Швидкомонтовані будівлі стали проривом у будівництві і приваблюють багатьох власників бізнесу через такі основні аспекти як ціна та терміни виконання. Будівництво швидкомонтованих будівель виконується із металевого каркасу в основі, до якого кріпляться огороджувальні конструкції. Металевий каркас виготовлений з оцинкованого металевого профілю, який є стійким, міцним та зручним у використанні. Найбільш використовувані огороджувальні конструкції - це сендвіч-панелі. Цей матеріал містить ряд переваг - легкість, довговічність, звуко та теплоізоляція, що робить монтаж сендвіч-панелей популярним на ринку України.
Етапи монтажу металоконструкцій та сендвіч-панелей
Перед власниками бізнесу стоїть завдання забезпечити приміщення усім необхідним, при чому максимально заощадити на матеріалах та самому процесі. Саме це і вирішують приміщення з сендвіч-панелей. Перед початком роботи розробляється проект приміщення із необхідними зонами, розраховується кількість матеріалу, вирішуються всі нюанси будівництва. Далі підготовчі роботи - облаштування фундаменту, виготовлення матеріалів, транспортування на місце. Зарахунок легкої маси металу, підготовка фундаменту значно спрощена.
Тоді розпочинається дуже відповідальний етап будівництва - монтаж металоконструкцій. Стандартний вигляд каркасу швидкомонтованих споруд - це поперечні рами, скріплені горизонтальними і вертикальними зв'язками і прогонами покрівлі. Варто зазначити, що деталі не зварюються між собою, що дає можливість легкого демонтажу та транспортування споруди в інше місце. Для прискорення процесу здійснюється попередня збірка елементів каркасу. Головне завдання - закріпити елементи з точним дотриманням горизонтальності і не допускати зміщення.
Після монтажу металевих конструкцій, залишається обшивка каркасу сендвіч-панелями. При монтажі сендвіч-панелей найпрактичнішим способом є застосування крану для підйому. Необхідно підготувати довжину стропи крану відповідно до довжини панелі. Тип з’єднання, який використовують для кріплення сендвіч-панелей - перо-паз.
Підсумувавши, технологія будівництва швидких споруд не є складною у виконанні та суттєво заощаджує час і кошти. Варто звернути увагу на якість і на дотримання норм при виготовленні матеріалу, щоб термін служби споруд був якомога довшим.