Будь-яка компанія, що займається вантажоперевезеннями, зобов'язана звести до мінімуму фінансові витрати. Це, перш за все, стосується вантажного транспорту, який виступає в якості джерела доходу. Ще за часів Радянського Союзу багато водіїв могли з'їжджати з маршруту, або зливати пальне з бака. Довести факт скоєння такого злочину було практично неможливо.

Завжди була можливість послатися на технічні несправності та інші причини. Тепер, використовуючи GPS моніторинг вантажного транспорту, можна впоратися з подібного роду проблемами. У цій статті ми розповімо вам про 7 причин, за якими вам необхідно обладнати свої вантажівки системою GPS моніторингу.

1. Побудова маршрутів

Завдяки GPS моніторингу власник компанії має можливість швидко перевірити, чи рухається транспортний засіб з попередньо створеного маршруту. Для цього використовується спеціальне програмне забезпечення GPS моніторингу.

2. Контроль палива

Найчастішою проблемою, з якою стикаються власники вантажоперевізних компаній - це крадіжка пального. Як повідомлялося раніше, до появи систем GPS моніторингу при виявленні недостатньої кількості палива в баку водії могли послатися на технічні несправності або інші причини, за якими виникла ця ситуація.

GPS моніторинг передбачає інтеграцію спеціального датчика рівня палива в бак, який показує поточний рівень палива всередині металевого резервуара. Якщо раптом співробітник спробує злити частину палива, не попередивши про це керівництво, в систему моніторинга буде відправлено відповідне повідомлення. Подальші рішення керівник приймає самостійно.

3. Підключення до бортового комп'ютера через CAN-шину

За домопомогою CAN-логгера можна підключитись до бортового комп'ютера автомобіля та зчитувати такі параметри:

  • рівень і витрата палива;
  • витрата палива на 100 км;
  • заправки;
  • пробіг автомобіля за даними одометра;
  • оберти двигуна;
  • швидкість автомобіля.

4. Звіти по поїздках, стоянках та зупинках

Власник обладнання може самостійно вибрати графік отримання звітів щодо експлуатації транспортного засобу. Це може бути погодинною, добовий, щотижневий, щомісячний, або щоквартальний інтервал. На основі звітних документів легше підрахувати витрати, пов'язані з використанням вантажних автомобілів, переконатися в ефективності роботи тих чи інших співробітників на території організації.

4. Графік проведення технічного обслуговування

Программа GPS моніторингу надсилатиме актуальну інформацію про стан всіх вузлів і агрегатів, аж до актуальної температури в салоні і за його бортом. Контролюючи кілометраж на регулярній основі, співробітник технічного відділу, або сам керівник ознайомлюється з технічною документацією по експлуатації транспортного засобу і приймає рішення про проведення сервісного обслуговування, паралельно склавши перелік деталей, які потребують заміни.

5. Створення індивідуального графіка їзди

У програмне забезпечення входять функції, які дозволяють не тільки спланувати маршрут за допомогою інтегрованої карти, але і проставити крапки із зазначенням часу приїзду. Досягається ряд переваг. Перш за все, транспортна компанія сумлінно дотримується терміни доставки. По-друге, водій заздалегідь знає, скільки часу він буде знаходитися в дорозі.

6. Перевірка тривалісті роботи водіїв

Керівник буде знати, за яким маршрутом їхав водій, скільки часу він витрачав на зупинку, скільки часу працював, і так далі.

7. Захист вантажного автомобіля від крадіжки

Може здатися, що викрасти вантажний автомобіль не так вже й просто, тому що його проблематично приховати від інших очей. Насправді, є такі умільці, яким і це завдання цілком під силу. У такі моменти GPS-моніторинг стає єдиним вірним варіантом вирішення проблеми. Блок управління, що передає сигнал, знаходиться в недоступному місці. У такому випадку досить звернутися за допомогою до співробітників правоохоронних органів, щоб ті швидко відреагували на ситуацію, що виникла.

Чому не варто займатися самостійною установкою?

Основна причина, по якій самостійний монтаж системи GPS моніторингу є нераціональним, полягає у високій технічної складності обладнання. Важливо не тільки ретельно заховати пристрій, але і підключити його до всіх необхідних роз'ємів, а також навчити персонал. Тому довірити таку роботу слід висококваліфікованим фахівцям компанії GPSM. У нас ви зможете замовити установку систем GPS-моніторингу на максимально вигідних умовах. Як на обладнання, так і на виконане замовлення поширюється офіційна гарантія.

Складання індивідуального графіка їзди